636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Üdvözlöm! Remélem nem okoz majd csalódást, hogy nem egy hímnemű doktor úr válaszol...... Szerintem túlaggódja a dolgot. A vízfelszín tetejét van hogy egy vékony nyálkás réteg vonja be, főleg olyan vízben ahol esetleg fadarabok vannak berakva bújkálónak... illetve olyan vizeknél ahol nincs szűrő ami a vizet mozgatná, ez a vékony réteg befedheti a teknőst is, aki levegővétel miatt kidugja a vízből a fejét...és rátapadhat arra. Elvben tehát ez előfordul. Persze látatlanban nehéz megítélni hogy biztos-biztos erről van szó... Szerintem ameddig a teknős érdeklődő, eleven, jó étvágyú és nem tartózkodik kint a szárazulaton, magyarul nem viselkedik "furcsán" addig nem kell aggódni.. Üdv-Éva
A szem mindig árulkodik a kóros állapotról. Normális körülmények között áttetsző és csillogó. A fátyolosan fehér szem vagy egy elszigetelt fehér folt a szemen sebesülést vagy betegséget jelent. Az abnormálisra duzzadt szem a szemek betegségre (exophtalmus) utalnak. A hal sebesülés miatt is elvesztheti szeme világát, de ezt általában nem sokkal éli túl. Rossz vízminőség esetén ez a bakteriális fertőzés is lehet. Ha terjedni kezdene a hatékonyabb szűrés, több vízcsere és a baktokill tabletta megfogja.
Ha az ifjú kandúrokat még az ivarérés előtt, illetve a jelölés megkezdése előtt herélik ki, akkor legtöbbször egyáltalán nem fognak jelölni sem a nőstényeknél próbálkozni. Ha már kialakult ez a szokása, akkor az esetek egy (jó) részében ez megmarad(hat). Ha a nőstényt is ivartalanítják nagy valószínűséggel meg fog szűnni a probléma.
Kedves Gazdi! Ez sajnos tipikusan olyan probléma, amelyre látatlanban nem lehet válaszolni. Azt sem tudjuk, hogy ivartalanított-e a kan kutya? Minden oltása megvolt-e stb. Laborvizsgálat is indokolt lenne. Keresse fel állatorvosát!
Sajnálom a nyuszikat. Ez előfordul első szülésnél. Az anya lehet még tapasztalatlan. Mennyi időre születtek a fiókák? Hol volt a helyük? Az anya mit csinált- épített fészket, egy légtérben volt velük? Ezeket tudni kéne, hogy pontosabb választ adjak...