636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Bár látni kellene a kutyust, de valószínűleg demodicosis volt, jól kezelték. A jó minőségű tápok, vitaminok és ásványianyag kiegészítők nagyon sokat számítanak, hogy minél hamarabb meggyógyuljon, de általában idővel eltűnnek a szőrhiányos területek. A rühösség heves vakaródzással jár, és hamar megfertőzi a többieket (valószínűleg itt nem erről van szó).
A sampon leírásában nem tartalmaz ellenjavallatot kölyökkutyáknál. Egészséges állaton is használható a fertőtlenítő sampon, de felesleges.
Valószínűleg ez egy papilloma/szemölcs/. Vírusos eredetű. Ha csak egy van belőle akkor érdemes kauterizálni/hővel elpusztítani a vírusokat/ Ha már elterjedt és a szájüregben több helyen is látható akkor speciális autovakcina segítségével lehet ellenanyagokat termeltetni ellene és akkor néhány héten belül megszűnik. Érdemes tehát állatorvoshoz fordulni.
Kedves Gazdi! Az a baj, hogy ez az információ nagyon kevés. Nem írja, hogy van-e rajta bolhanyakörv. Arra uyganis tud allergiás lenni a cica. Az sem tudjuk, hogy: oltott a cica? minden oltását megkapta eddig? rendszeresen (negyed évente) féregtelenítve van? Szobacica vagy kijáró? Milyen tápokat eszik pontosan? és még sok-sok kérdés... Ráadásul a szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. tehát irány az állatorvos!
Sajnos látatlanban erre nem lehet mit mondani, daganat és daganat között van különbség. Az emlődaganatok sajnos általában (legtöbbször) rosszindulatúak. A kifekélyesedett daganatot helyileg kell (lehet) kezelni, az állapota javulhat, de maga a daganat ettől biztosan nem fog elmúlni. Javaslom a szoros (és gyakori) együttműködést, konzultációt a kezelő állatorvossal. Daganatos a kutyám! Mit tegyek? Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése