636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Ha látható sérülés nincs rajta, lehet, hogy tojásrakás, vagy táplálékváltás okozott problémát. Kérdezze meg mit ettek korábban. A napi fejadagjuk 1dl mag-táp keverék egyedenként. Ha a kertben talál megfelelő eleségeket (zöld, gyümölcs, csiga, rovar), azok ki is válthatják az egyéb táplálást. Ha a kertben mérgező növények is vannak, azok okozhattak megbetegedést. Naponta cserélt friss ivóvízre van szükségük, amiben alkalmanként, főleg hűvös, nyirkos időben, vitaminkészítményt kellene feloldani.
Röpdeépítéshez legalább 1,8mm-es dróthálót használjon és annyi faágat, ami a repülésben nem zavaró, de egyik a másikhoz ér, megkönnyítve a közlekedést. A legfelső faág helyett érdemes lécet, deszkát elhelyezni, hogy a madár könnyeben egyensúlyozhasson.Egyéb igényei ugyanolyanok, mint épp lábú fajtársainak.
Lehetséges a Babesiosis (az egyik kullancs által terjesztett betegség), de mivel én sem tudom mit adott a kollega, csak azt tudom javasolni, hogy keressen fel egy állatorvosi rendelőt, ahol tudnak ultrahangos, valamit vérlabor vizsgálatot végez(tet)ni. Diagnózis nélkül nehéz kiválasztani a megfelelő terápiát...
Kissé hasonló a tünet a szaruréteg alatt élősködő atkák okozta tünetekhez, de mivel sem a csőrön, sem a lábon nincs elváltozás, illetve a "rücskösödés" színelváltozással jár (hormonális változások tünete hasonló az öreg madaraknál), így lehet hiánybetegség, májprobléma is az okozója. Pontos diagnózishoz, kezeléshez javaslom állatorvos felkeresését. A leírtak és látottak alapján nem fertőző a "betegség".
Nem betegség, a benne felgyülemlett mozgásigény kielégítésének egyik módja. Talán többet kellene mozgatni