636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Egyrészt a két gyógyszer hatóanyaga nem egyforma, másrészt a Felimazo-t kifejezetten macskák számára fejlesztették ki, ezért én mindenképpen azt javasolnám, hogy ez utóbbit használja. Egyébként pedig a legjobb az ilyesmit azzal megbeszélni, aki felírta (rendelte) a gyógyszert.
Kedves Gazdi! Azért ezt meg kellene nézetni, mert lehet gombás bőrgyulladás, esetleg sérülés. Mindenképpen kezelésre szorul, mert pl a gomba emberre is átterjedhet! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Szerintem ne várjon vele, vigye állatorvoshoz, mert a kép alapján úgy tűnik, hogy műteni kell...
Kedves Gazdi! A korpa önmagában nem betegség, hanem tünet, amelynek hátterében többféle ok is lehet (pl. akár allergia, bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is okozhatja). Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni.
A válaszom egyszerű: ránézésre nem lehet diagnosztizálni. A kutyáját most már valóban meg kellene rendesen és alaposan vizsgálni, amihez szerintem mindenképpen el kellene vinni egy jól felszerelt állatorvosi rendelőbe. Csak akad egy ilyen valamelyik közeli városban.