636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Ez nem olyan probléma amit távolról meg lehetne oldani. Az elzárás boztosan nem a jó megoldás mivel inkább rá kellene vezetni a kutyát arra hogy nem kell félnie. Azt javasolom keressen fel egy viselkedési problémákkal foglalkozó szakembert aki személyesen meg tudja nézni és tud segíteni a megoldásban Mitől félnek az állatok? Hogyan kezelhetjük félelmeiket? Zajfóbia és viharfóbia: mit tehetünk, ha kutyánk fél a villámlástól? Zajfóbia és viharfóbia: miért félnek az állatok a vihartól és a villámlástól?
A gyakori vizelés oka lehet a húgyhólyag gyulladása, vagy a szokottnál több folyadék fogyasztása miatt is. Ha nem iszik gyakrabban a kiskutya a szokásosnál, Illetve nem fogy több víz, akkor érdemes egy vizelet vizsgálatot csináltatni, nincs-e bakteriális eredetű hólyaghurutja. Hogyan gyógyítsuk kedvenceink vizeletkiválasztó és elvezető rendszerének betegségeit? Miért pisil be a kutya örömében? Kutya bélproblémák: bélcsavarodás, bélelzáródás
Valószínűleg a kettő együtt. A páncél kíméletes fertőtlenítésén kívül szükség lesz A-D-E vitaminokra is. Fel kell keresni egy kollégát aki beadja a vitamin injekciót és a páncél fertőtlenítésében is segít. Vitaminhiányos teknős Teknősök rejtett bajai: mikor rohanjunk orvoshoz? Milyen a jól nevelt görög teknős?
Kedves Gazdi! Javaslom, hogy minél előbb vizsgáltassa ki alaposan a cicát (vérvizsg., hasi-UH), mivel az Ön által leírt tünetek alapján biztos diagnózist felállítani így nem lehet. Elképzelhető, hogy csak egy egyszerű felsőlégúti hurutról van szó, de akár állhat a háttérben egy súlyos vírusos megbetegedés is. Ha megvan a pontos diagnózis, akkor már konkrétabb tanácsokat is tudok mondani. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos
Az elfertőződött sebnek meg kell gyógyulnia. Az nem szokott súlyos tüneteket okozni. A hányás nem valószínű, hogy amiatt van, lehet, hogy a gyógyszert nem bírja. A nőstény macska ivartalanítása - videón Cila cica varratszedése A macskák ivartalanítása