636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Szerintem pár hónap kell hozzá. De mivel nyár van, le lehetne vágni rövidre a szőrét máshol is, és akkor "kinéz majd valahogy". :)
Kant ivartalanítani csak egyféleképpen lehet, mindkét herét el kell távolítani. Ennél sem felületesebb, sem "mélyrehatóbb" módszerről nem tudok kutyáknál... És ezzel csökkenthető az időskori prosztataproblémák előfordulásának valószínűsége.
Ha a madarak csapatban élnek, akkor nyugodtan leállhat a galambok etetésével. Nem fog törést jelenteni az életükben, csak a kényelmes megoldás, a "tálcán" kínált táplálék helyett, önállóan kell élelem után keresgélniük. A városi madarak mindig találnak táplálékot maguknak. Az etetés megszüntetését fokozatosan végezze, ne egyik napról a másikra szüntesse be!
Azért az belátható, hogy ha ennyiből meg tudnám mondani, hogy mitől pusztult el a páva, akkor valószínűleg Nobel-díjat kapnék. :) Különleges oltásról nem tudok. Mivel nyagytestű madarakról van szó, az ásványianyag- (főleg kalcium-) és vitaminadagolásra nagyon oda kell figyelni a csontozat megfelelő fejlődése miatt!
Hát... elég extrém a helyzet! Gondolom, szopós egerekről van szó. Talán valami miniatűr cumi-alkalmatosságot kellene gyártani és megpróbálni szoptatni őket. Én macskatejpótlóval próbálkoznék. Nem lesz könnyű.