636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Nem mindig szükséges a teknősök karmát vágni. Általános esetben ezek folyamatosan kopnak. Hím ékszerteknősöknél azonban teljesen normális jelenség, hogy a mellső lábakon hosszabbak a karmok. A karmokban egyébként erek és idegek is találhatók, így ha túl rövidre vágja az ember, úgy könnyen vérezhet és fájdalommal is jár. Általában csak a végét lehet biztonsággal levágni. Ha véletlen belevág az ember akkor sincs aggodalomra ok, a vérzés rövid időn belül eláll (akárcsak amikor az ujjunkat megvágjuk).
Igen, megtermékenyítheti, de nagyon nem ajánlatos rokon egyedeket egymással szaporítani, könnyen születhetnek beteg kölykök. A szuka tüzelésekor gondosan zárd külön a két kutyát, de még jobb, ha legalább az egyiküket ivartalaníttatod. Erről bővebben itt olvashatsz: www.ivartalanitas.hu
A szőr biztosan nem nőtt ki belőle,hanem beleakadhatott verekedés vagy tisztálkodás közben. Ha zavaró a karom sérülése,állatorvosa levágbelőle akkorát,amekkorát lehet. Ha nem tudja,mekkorát vághat a cica karmaiból,jobb,ha megkéri állatorvosát,mutassa meg önnek. Legközelebb akár otthon is megoldhatja ezt a problémát,ha a cica elég nyugodt.
Meg kell mutatni állatorvosnak. Csak vizsgálat után lehet tudni, hogy milyen sérülés történt és mit lehet csinálni.
Ezt nem lehet előre megjósolni. A már meglévő, öt éves kutyád hogy jön ki más, felnőtt kan kutyákkal ? Agresszív? Domináns? Barátságos? A másik kutyát viszont nem ismerheted előre, az illatos úton egyesével vannak a kutyusok a kennelekben, így nem sok infót tudnak mondani ott arról, hogy hogy jön ki más kutyákkal az adott kutyus. Esetleg látogass el saját kutyáddal együtt a telepre, és kérdezd meg, megengedik-e, hogy kipróbáld, mit szól egymáshoz a két kutyus. Ha ez nem lehetséges, keress egy másik állatvédő szervezetet, ahol lehetőség van a próba-találkozásra. Az ivartalanítás is segíthet abban, hogy két kan kutya között ne legyen dominancia harc, ugyanis az ivartalanított kanok általában behódolóbbak, nem verekedősek.