636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Lehetséges, hogy az ivarzás fellobbantja a territoriális és hierarchikus küzdelmeket, ezért ellenséges a kicsivel az idősebb macska. Szerintem mindkettő ivartalanítása lenne a célszerű, mert akkor nem állna be újabb egyensúlytalanság a nemiségekben.
Nagyon sok oka lehet a túlzott szőrhullásnak, pl. vitaminhiány, bőrgyulladás (gombás, baktériumos), ekcéma (allergia), parazitózis (rühösség, tetvesség stb.), tápanyagellátási zavar... Ezt nem lehet így a távolból megítélni, ezért javasolnám, hogy mutassa meg állatorvosnak!
Ha a hím egér is eléri az ivarérett kort, garantáltan nem lesz gond a szaporulattal! Egyébként a nőstényeknél sincsenek kifejezetten feltűnő jelei az ivarzásnak!
Állatoknál nincs "aranyér" betegség. Ennek anatómiai okai vannak. Ha valami "kitüremkedést" lát a végbél tájékán, az végbélelőesés lehet. Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mert ez komoly betegség!
Van remény a gyógyulásra, bár súlyos a betegség. Akár otthon is érdemes szájon át paraffinolajat beadni neki (patikában kapható) ebbe is bele lehet törni a széntablettát és kis fecskendővel beadogatni, de az orvoshoz mindenképpen vissza kell vinni, mert ott kap görcsoldót, fájdalomcsillapítót és egyéb gyógyszereket.