636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Remény mindig van! Ha nem érte baleset, akkor hetek múltán is hazaérkezhet! Ezt saját tapasztalatból írom.
A rágcsálók (így a tengerimalac) metszőfoga folyamatosan nő, ezért, ha letört, akár ha a tövénél is, akkor idővel kinő. (Kivéve, ha valami betegség okozta a fog törését, illetve ha a fog gyökere is sérült.) Addig is pépes eledellel kell őt ellátni, illetve mindenfélével, amit meg tud enni! Általában, ha csak egy foga törik le (a négyből), attól még rendesen tud enni.
Elképzelhető, hogy bélgyulladása van (de sok minden más is lehet!), ezért minél előbb állatorvoshoz kellene vinni a hörit, ahol megfelelő kezelésben részesítik. Ha hasmenése is van, akkor a salátát addig is mellőzni kell!
Sajnos különösebb praktikát nem ismerek, de a tengerimalac nem buta állat, szerintem enyhe ráfújással vagy orra-koppintással jelezhetjük számára, hogy nekünk nem esik jól a harapdálás. Néhány eset után talán felhagy a rossz szokásával.
Ez egész biztos azért van, mert a fogságban tartott egerek éjjel-nappali életmódot folytatnak! Ez abból következik, hogy biztonságban érzik magukat, mert védett helyen vannak, nem kell ragadozóktól félni, megkapják az élelmet is, stb.