636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Mindenképpen el kell vinni állatorvoshoz, aki alaposan megvizsgálja, hogy pontosan mi baja lehet.
Átlagos életkoruk 8-10 év. A daganatos betegségek sajnos gyakoriak tengerimalacoknál, a daganat típusától függ, hogy milyenek az esélyei a gyógyulásra. Ezt a műtétet végző állatorvos pontosabban meg tudja mondani.
Ha betegsége alatt kapott gyógyszeres kezelést, attól is elszíneződhet a vizelete (pl. vitaminoktól) de más betegség is okozhatja a vizelet elszíneződését (húgyhólyag-gyulladás, húgyutak sérülése, stb.). Ezért ha az elszíneződés továbbra is fennáll, mindenképpen állatorvosnak kell megmutatni.
Ki lehet tenni tavasszal és nyáron a kertbe, ez mindenképpen jót tesz neki (napsütés, változatosság), de van néhány dolog, amire oda kell figyelni. Hirtelen hőmérsékletváltozásnak nem szabad kitenni őket. Általában a 18-20 °C-os hőmérséklet megfelelő. Ne tegyük szeles, huzatos helyre, illetve mindig legyen árnyékos és búvóhelye is, hogy a tűző napsütés és az eső elől el tudjon bújni, de ha esik, legjobb bevinni, nehogy nagyon megázzon! Figyelni kell arra is, hogy mérgező növények ne legyenek a helyén és ragadozó állatok (pl. macska) nehogy megtámadják, ezért ajánlatos folyamatos felügyelet mellett tartani és estére célszerű bevinni a lakásba, ha nem biztonságos a hely.
Cicáknál nem javaslom a hormonális fogamzásgátlást, ugyanis a későbbiek során nagyon nehéz újra szabályozni a felborult hormonháztartást és a későbbiek során nagy a daganatos betegségek jelentkezésének veszélye. Ha azt szeretné, hogy a cicája hosszú életű és egészséges legyen, inkább a műtéti ivartalanítást ajánlom, homeopátiás elő- és utókezeléssel.