636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Ennek sok oka lehet, a leggyakoribbak: parazitás fertőzöttség (pl. tetvesség), gombás bőr-/szőrfertőzés, vitaminhiány illetve egyéb betegségek. Ezek elkülönítése és a szakszerű kezelés érdekében mindenképpen el kell vinni az egeret állatorvoshoz.
A feljavításra rengeteg féle vitaminkészítmény áll rendelkezésre (tabletták, paszták, cseppek, granulátumok). Ezek mindegyike (egyéb hasznos hatásaik mellett) növeli az állat étvágyát, ellenállóképességét és javítja szőrminőségét is. Állatpatikákban beszerezhetők. Táplálásra pedig jó(!) minőségű, száraz macskatápot ajánlanék. A "fejlötyögéssel" kapcsolatban nem tudok állást foglalni, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.
Igaz, hogy a háromszínű macskák csak nőstények lehetnek, ez az ún. nem nemi kromoszómákhoz kötött színöröklődés. Ha esetleg kandúr a háromszínű állat, akkor biztos, hogy hermafrodita, és terméketlen, mint hím egyed. A joghurtos kérdésre nem tudom a választ.
Hosszabb-rövidebb idő után szépen megszokják egymást. Az, hogy tojást is raknak-e, a tartási körülmények minőségétől (kalitka és odú méret, táplálás, stb.) és a kettőjük közt kialakult kapcsolattól is függ.
A nőstény ivartalanításával várni kell a tüzelés befejeződése utántól 3 hónapig. A kan meg fog gyógyulni, a szőr ki fog nőni a tasakján. Akár már most ivarérett lehet, de 9-10 hónaposan biztosan. Vigyázni kell már rá a következő tüzelésnél befedezheti a szukát!!