636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Kedves Ilona! Előfordul, hogy a bolhák ill. kullancsok távoltartására szánt nyakörvek allergiás, ekcémás bőrgyulladást okoznak arra érzékeny egyedeknél. Ilyenkor a legjobb azonnal eltávolítani a nyakörvet, - amit Önök már megtettek; és utána érdemes egy tisztítókúrát végezni a következő szerekkel: Sulphur D6, Okoubaka D6 napi 3x, két héten keresztül. Ha ez idő alatt sem múlnak a bőrpanaszok, mindenképpen ajánlatos homeopata állatorvoshoz fordulni személyesen. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Gazdi! A legjobb az lenne, ha elvinné a cicát állatorvoshoz, aki megmondja majd Önnek, hogy mit kell tennie. Csak azután lehet véleményt mondani, ha a vizsgálat során megállapították, hogy pontosan mi is a baja a cicának. Üdvözlettel:dr. Molnár Eszter
A bőr pigmentációja ez esetben idült bőrgyulladásra utal. Valószínüleg a gombás elváltozásoknál. Kombinált (glükokortikoid tartalmú) készítménnyel kellene helyileg kezelni! Ezek receptkötelesek, ezért javaslom keresse fel állatorvosát!
Kedves Gazdi! A kereskedésekben kapható nyúlketrecek magában nem elegendőek a vadászgörény tartására. Nőstény állatoknak a rácstávolság túl nagy, így könnyen megszökhet az állat. Hím görények esetében is meg kell erősíteni az ajtaját, illetve az illesztéseknél. Ketrecvásárlásnál mindig figyelni kell a rácsok erősségére is, mert amelyiket két ujjal össze lehet nyomni, az nem okoz problémát a görénynek sem, és könnyen eltörheti.
Ha eddig nem volt gond akkor hagyja őket, ha esetleg zaklatját egymást akkor rakja szét.