636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Kedves Gabriella! 6-9 hónapos korban zajlik a kutyák ivarérése, amely különösen a nőstényekben járhat átmeneti hangulatváltással. Megviselheti a heves frontváltás is. Ezekben az esetekben a hangulat hullámzó, és nincs láz. A fertőző betegségek hőemelkedéssel, lázzal járnak. Emellett a kórokozótól függő egyéb tünet is jelentkezik. Ilyenek a szemcsipásodás, orrfolyás (szopornyica), a hányás-hasmenés (parvo-, corona, rotavírusok), véres-csokoládébarna vizelet (babesia), bőrpír, sántaság, esetenként torokgyulladás (Lyme-kór). Érdemes lázat mérni (ezt kutyánál végbélben mérjük, 38-39 fok között normális). És figyelni a további tüneteket. Ha 39,3-39,5 fölé megy a kutya hőmérséklete, mindenképpen érdemes állatorvoshoz vinni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Rengeteget kell játszani, foglalkozni vele. 2-3 különböző macskajátékot és mindenképpen egy un. kaparófát kell neki alternatívaként biztosítani - a kezed helyett.
Ne engedje ki a lakásból! Üdv
Érdekes kérdés amit feltett, de én nem tudom jelenleg semmi jóval sem kecsegtetni. Tudomásom szerint jelenleg nem folyik sehol ilyen képzés, és azok a cégek, akik a közelmúltban tervezték ilyennek a beindítását, elég hamar visszaléptek ettől a szándékuktól a felmerülő nehézségek miatt. Mindenképpen tudni kell azt is, hogy jelenleg ez a foglalkozás "lóg a levegőben", mert ma az ilyen végzettségű szakemberek foglalkoztatása sok szempontból megoldatlan (még jogszabályi szinteken is).
Valószínüleg hangszálgyulladása van. Vigye állatorvoshoz!