6411. Bravúros műtétet hajtottak végre a Vadmadárkórházban
Súlyosan roncsolódott a lába egy amazon papagájnak, de egy bravúros helyreállító műtétet követően ismét teljes értékű életet élhet.
Súlyosan roncsolódott a lába egy amazon papagájnak, de egy bravúros helyreállító műtétet követően ismét teljes értékű életet élhet.
Egy 30 éves alentejo masztiff lett minden idők legöregebb kutyája - írta a BBC hírportálja pénteken.
A kutyák farkasvonyításra adott reakcióit vizsgálták az ELTE etológusai. Érdekes eredmény született. Szerintetek a ti kutyátok, hogy reagálna a vonyításra?
Egy Hajdú-Bihar vármegyei gazdaságban magas patogenitású madárinfluenza-vírus jelenlétét igazolta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma, az állategészségügyi hatóság védő- és megfigyelési körzeteket jelölt ki - írja az MTI.
Az már elég régóta kiderült, hogy az ember alapvetően a majmoktól származik. Rengeteg hihetetlen képességre tett szert az emberiség az évtizedek során, de az állatoknak is vannak olyan képességeik, amelyeket az evolúció során elvesztett az ember. A kitartás, a lojalitás vagy éppen az erő olyan képességek, amelyek miatt tényleg tisztelhetjük az állatokat. Nem csoda, hogy rengeteg cég választott a logójának valamelyik nagyszerű állatot, hiszen így azt mondhatják el magukról, hogy rendelkeznek azadott állat bizonyos tulajdonságával. A következőkben megmutatunk néhány céget, amelyeknek logója állatokat is tartalmaz.
A hányásnak nem csak mérgezés lehet az oka. Vizsgálat nélkül sajnos nem tudok segíteni. A diagnózis felállításához nélkülözhetetlen. Ha mérgezés, az intenzív ellátást igényel, általában infúzióval. Ha bélsárrekedése van, beöntésre lehet szükség. Ha szőrgombóc akadt el a gyomrában vagy beleiben, állatorvosi segítségre van szüksége. Feltétlen keressen a cica számára megfelelő állatorvost!
Ennyi kevés a diagnózis felállításához. Ha alapos fizikális vizsgálattal nem találtak elegendő tünetet, kiegészítő vizsgálatokra van szükség. Labor, ultranang, röntgen, stb, attól függően, milyen betegségek jöhetnek szóba.az sem mindegy, hogy kan, vagy szuka kutyáról van-e szó, ivartalanított-e, stb. Menjenek vele vissza állatorvosukhoz, vagy egy jól felszerelt rendelőbe, állatkórházba!
Sokféle probléma okozhatja ezt a viselkedésváltozást. A pszichés eredet bizonyításához először érdemes lenne egy alapos kivizsgálással kizárni a belgyógyászati és ortopédiai-neurológiai betegségeket (fájdalom). Ha ezek rendben vannak, akkor azt javasolnám forduljanak egy szakavatott kutyakiképzőhöz...
Amit leírt, az szerintem is nagy valószínűséggel nagyon enyhe epilepsziás "roham" volt, de valójában ezt még túlzás lenne rohamnak nevezni. Én is egyetértek azzal, hogy ezt még nem kell kezelni gyógyszerrel. Ha ez megmarad ezen a szinten, és évente pár alkalommal ezt előadja, nem lesz semmi baja. (Az én saját kutyámnak 10 éve van hasonló jellegű "rohama", kicsit mást csinál ugyan, de az is hasonlóan egy enyhe epilepsziás roham lehet. Nem súlyosbodott, nem lett gyakoribb a szokásosnál, így nem kezelem én sem semmivel.)
Nem lesz egyszerű belekeverni a táplálékukba, mert többnyire kiválogatják, vagy nem eszik meg. Az állatorvost nem tudják kihagyni, mert az antibiotikumot vagy a receptet tőle kaphatják meg. A cicákat nem kell vinniük, mert írták, hogy "vadak"...