6411. Bravúros műtétet hajtottak végre a Vadmadárkórházban
Súlyosan roncsolódott a lába egy amazon papagájnak, de egy bravúros helyreállító műtétet követően ismét teljes értékű életet élhet.
Súlyosan roncsolódott a lába egy amazon papagájnak, de egy bravúros helyreállító műtétet követően ismét teljes értékű életet élhet.
Egy 30 éves alentejo masztiff lett minden idők legöregebb kutyája - írta a BBC hírportálja pénteken.
A kutyák farkasvonyításra adott reakcióit vizsgálták az ELTE etológusai. Érdekes eredmény született. Szerintetek a ti kutyátok, hogy reagálna a vonyításra?
Egy Hajdú-Bihar vármegyei gazdaságban magas patogenitású madárinfluenza-vírus jelenlétét igazolta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma, az állategészségügyi hatóság védő- és megfigyelési körzeteket jelölt ki - írja az MTI.
Az már elég régóta kiderült, hogy az ember alapvetően a majmoktól származik. Rengeteg hihetetlen képességre tett szert az emberiség az évtizedek során, de az állatoknak is vannak olyan képességeik, amelyeket az evolúció során elvesztett az ember. A kitartás, a lojalitás vagy éppen az erő olyan képességek, amelyek miatt tényleg tisztelhetjük az állatokat. Nem csoda, hogy rengeteg cég választott a logójának valamelyik nagyszerű állatot, hiszen így azt mondhatják el magukról, hogy rendelkeznek azadott állat bizonyos tulajdonságával. A következőkben megmutatunk néhány céget, amelyeknek logója állatokat is tartalmaz.
Nagyon kis esély van arra, hogy az Ön által leírt tünetnek kizárólagosan pszichikai oka legyen. A további anamézishez mindenképpen szükség van, hogy külsőleg megfigylhető legyen a tünet helye. Tehát ha tetszik a kutyusnak, ha nem, másik ember segítségével, estleg szájbekötő vagy szájkosár alkalmazása mellett, meg kell vizsgálni azt a helyet ahol feltehetően a kutyának vizskető vagy kellemetlen érzése van.
A parvovírusról soha nem volt szó abban a körben, ami az embereket is érinthetné. Nem zoonózis, embert nem fertőz. A kutyák betegsége. Parvovírusos bélgyulladás A betegséget egy kisméretű, igen ellenálló vírus okozza, amely valószínűleg az 1970-es évek végén alakult ki a macska hasonló vírusának átalakulásával. Több mint 10 évig, a vakcina kifejlesztéséig, nagyon sok kutya betegedett meg a vírustól. Szerencsére a védőoltás megállította a járványszerű terjedést és a vakcinát beadató gazdik azóta biztonságban tudhatják ebüket. A vírus természetesen nem tűnt el, továbbra is megfertőzheti azokat a kutyákat, amelyek nem lettek rendesen beoltva. Elsősorban a néhány hetes, pár hónapos kölyökkutyák a veszélyeztetettek. De vannak olyan kutyafajták is, amelyek különösen érzékenyek a parvóra, mint például a rottweiler vagy az uszkár. Ezek a fajták megfelelő védettség nélkül szinte biztos, hogy előbb-utóbb megfertőződnek a kórokozóval. A betegség elsősorban a vírustartalmú széklettel fertőz. A parvovírusos bélgyulladás legfontosabb tünetei: állandó hányás, hasmenés. A széklet bűzös, véres és szinte megállíthatatlan. Az állat nem eszik, nem iszik, kedvetlen, elesett, erős hasi fájdalmai vannak. A folyamatos folyadékveszteség miatt az állat kiszárad, sokkos állapotba kerül, és gyorsan elhullik. Gyógyulásra csak abban az esetben van esély, ha a gazdi gyorsan cselekszik és állatorvosi segítséget, intenzív ápolást kér, amely gyakran kórházi ápolást jelent.
A kutya tanítása következetesen és folyamatosan kell, hogy történjen, az alábbi cikkek nagyon sokat segíthetnek az okítás során:
Mivel fáj a lába, valószínű ez okozhatja, hogy nem a wc-jébe megy és az érintésre is fájdalommal reagál. Néhány hétig nyugalomra van szüksége, kerülnie kellene az intenzív mozgást (ugrás).
Elméletileg helyrejöhet, de mindenesetre nem túl jó jel. 1éves korára fog kialakulni a végleges harapása, addig mindenféleképp kétséges marad a fejlődés iránya.