6431. Ismerd meg a 2023-as év madarát!
A barkóscinege lett az év madara 2023-ban. De mit kell tudni róla?
A barkóscinege lett az év madara 2023-ban. De mit kell tudni róla?
Ma már több területre is találhatunk profi megoldásokat nyújtó szoftvereket. Kivétel nélkül ide tartoznak a kép-, hang- és videószerkesztő programok is, amelyek között felelhetünk igazán népszerű termékeket is.
Manapság már életünk szerves részét képezik informatikai eszközeink, hiszen napi szinten alkalmazzuk őket. A munkánkban és az otthoni szórakozásban egyaránt jelentős a szerepük, azonban operációs rendszer nélkül csupán élettelen váz volna a legkorszerűbb számítógép is.
Csaknem 10 ezer erdei fülesbagoly telelt Magyarországon a Magyar Madártani és Természetvédelmi Intézet (MME) január végén indított országos felmérésének összesítése szerint.
Először választották meg az év lepkéjét, amely a fecskefarkú pillangó lett. A kezdeményezéssel a természetvédelmi problémákkal érintett fajokra szeretné felhívni a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) lepkevédelmi szakosztálya.
Ebben a korban váltják a fogaikat a macskák. Azaz, minden bizonnyal arról van szó, hogy kipotyognak a tejfogai, és hamarosan kinőnek a maradó (végleges) fogak. A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél. Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost.
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát (akár máshoz, mint eddig), mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.
A falhoz közelítéskor néhányszor meg kell ijeszteni (hang effektussal vagy vízspricceléssel) Kaparófára szoktatni, közös jétékkal, motivációval. A macskamenta jó segítség lehet!
A kutya hangjának és az ugatásának a megváltozása elsősorban a torok-garat-gége tájék elváltozásai, idült gyulladása, esetleg más jellegű problémái miatt alakulhat ki. Mindenképpen nagyon alaposan meg kellene a kutyájukat vizsgáltatni ezen a területen.
Minden valószínűség szerint egy kifekélyesedett daganatról van szó. Állatorvosi segítség nélkül nem tudok megoldást.A fekély rendszeres fertőtlenítése nem fog segíteni,és a kutya még szenved is. Kell, hogy áldozzanak anyagilag egy öreg családtagra. Ha a családtól, barátoktól nem kap segítséget,próbáljon körülnézni a különböző állatvédő egyesületek, alapítványok között. Bár azok a gazdátlan állatok gyógykezelésére kapják az adományokat.