6431. Ismerd meg a 2023-as év madarát!
A barkóscinege lett az év madara 2023-ban. De mit kell tudni róla?
A barkóscinege lett az év madara 2023-ban. De mit kell tudni róla?
Ma már több területre is találhatunk profi megoldásokat nyújtó szoftvereket. Kivétel nélkül ide tartoznak a kép-, hang- és videószerkesztő programok is, amelyek között felelhetünk igazán népszerű termékeket is.
Manapság már életünk szerves részét képezik informatikai eszközeink, hiszen napi szinten alkalmazzuk őket. A munkánkban és az otthoni szórakozásban egyaránt jelentős a szerepük, azonban operációs rendszer nélkül csupán élettelen váz volna a legkorszerűbb számítógép is.
Csaknem 10 ezer erdei fülesbagoly telelt Magyarországon a Magyar Madártani és Természetvédelmi Intézet (MME) január végén indított országos felmérésének összesítése szerint.
Először választották meg az év lepkéjét, amely a fecskefarkú pillangó lett. A kezdeményezéssel a természetvédelmi problémákkal érintett fajokra szeretné felhívni a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) lepkevédelmi szakosztálya.
A kérdés, hogy a kutyánknak nyers vagy főtt tojást adjunk, legtöbbször vitába torkollik. A kutyák a tojást főve, vagy korlátozott mennyiségben nyersen is fogyaszthatnak. Nyers tojás fogyasztásának legfőbb veszélye a biotin elégtelenség és a szalmonella. Biotin elégtelenésg és szalmonella fertőzés veszélye miatt, a kutyáknak nem ajánlott nyers tojás fogyasztása. A főtt tojás ugyanolyan előnyös fehérje forrás, de nem veszélyezteti a kutya egészségét. Bővebben: A tojás beiktatása a kutya étrendjébe
A hullámospapagájok korára leginkább a csőr feletti viaszbőr színéről állapotából lehet következtetni. A fiataloké leginkább rózsaszín árnyalatú, a kifejezetten idős madaraké gyűrődött, deformálódott lehet. Az ilyen kor megállapításra nem éppen alkalmas a fénykép, de színeződésekből arra lehet következtetni, hogy a madarak feltehetően ivarérettek. De ennél közelebbi kormeghatározást ennyiből nem lehet adni.
Hedves Hölgyem/ Uram! Nagyon sajnálom ami a kisnyuszival történt. Személy szerint nem gondolom, hogy az eper lett volna a halál okozója. Főleg ha keveset kapott. Ha az új takarmány a hiba, akkor inkább fel lett volna a nyuszika puffadva. Viszont sajnos a halál okát csakis egy boncolás tudta volna megállapítani. Ilyen jellegű vizsgálatokat általában a Nebih szokott végezni a Tábornok utcában. Még egyszer nagyon sajnálom, kitartást kívánok a gazdiknak Üdvözlettel Meier Krisztina
Kedves Kérdező! A feltett kérdésekre nem könnyű jót válaszolni! Az, hogy az első herélési próbálkozásnál az történt, ami történt, így önmagában nem jelent semmit, már csak azért sem, mert nem tudjuk, hogy miért is alakult ki a leírt reakció az altatáskor. Nem tudjuk, hogy ennél az altatásnál tényleg minden rendben volt-e, és esetleg nem azért alakult-e ki a tapasztalt reakció, mert esetleg valami nem stimmelt az altatással? Könnyen lehet, hogy egy ismételt próbálkozásnál, nagyon odafigyelve az altatás apró részleteire, esetleg nem is lenne semmi gond vele. Főleg, ha más altatóval, vagy altatási módszerrel próbálkozna az állatorvos kolléga (pl. gázos altatógéppel). Ez azért fontos kérdés, mert a műtétnek nem igazán van jó alternatívája. Létezik ugyan egy implantátum, ami hosszú időre hormonálisan elnyomja az ivari működést a kanokban (kandúrokban), de ezt alapvetően kutyák számára hozták forgalomba, és a macskákon való használat ún. of label használat (vagyis csak saját felelősségre történhet).
Ez egy tályog. Naponta kétszer le kell fertőtleníteni Betadinnal. Néhány nap alatt be fog gyógyulni.