641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Kedves Andrea, Elméletileg nem jelenthet különösebb gondot az, hogy a kutya korábban császármetszésen esett már át. Ettől függetlenül nehéz megjósolni azt, hogy mi várható, már csak azért is, mert könnyen lehetséges, hogy a mostani szülésnél is fennállnak majd azok a problémák, ami miatt korábban is műtéti beavatkozásra volt szükség. Célszerű lenne még most , ill. majd a várható ellés előtt pár nappal is ultrahangos vizsgálattal ellenőriztetni, hogy milyen nagyok a magzatok, és mennyi kölyök várható. Ebből már sokkal jobban meg lehet majd jósolni azt, hogy mi várható a szülésnél. De az ellés előtt általában már megindul a tejelválasztás és az ellés előtti napon a szuka hőmérséklete kb. 1-1,5 C fokkal leesik a normál hőmérséklethez képest. Ez egyértelműen jelzi az ellés megindulását, ha volt már császározva a kutya, akkor előfordulhat, hogy megint szükséges lesz.
Ilyen jellegű kérdésre így látatlanban nem lehet semmit mondani (sok esetben még látva és vizsgálva is vakargatja a fejét az ember), úgyhogy mindenképpen azt ajánlom, vigye el megvizsgáltatni!
Görény Hányás Okozhatja: új étel adása (pl. zsíros dolgokhoz nem szokott görénynek bőrrel együtt adjuk a húst) hirtelen nagyobb mennyiségű étel elfogyasztása (ha több órán át éhezett a görény és hirtelen kebelezi be az elé tett ételt) bélelzáródás baktériumos vagy vírusos megbetegedések (ezek bevezető tünete lehet a hányás) Figyeljük meg van-e görényünknek széklete és a szokásos mennyiség-e. Ha görény hány és nincs széklete, valószínűleg bélelzáródása van. Bélelzáródást okozhat a testről lenyalt szőr, lenyelt gumiállatkák, gumipapucs darabjai, bizonyos zöldségek és gyümölcsök (pl. bab, cukorborsó, kukorica), ill. ezek magja, héja. Kezelés: ha van és normális görényünk széklete, adhatunk neki macskáknak készült szőroldó pasztát. Mivel hány és étvágytalan is a görény, én mindenképpen javaslom, hogy vigye el állatorvoshoz!
A nőstény macska vemhesen és tüzelés alatt is ivartalanítható. Ellés után 7-8 héttel lehet ivartalanítani, mire az emlők már kezdenek visszafejlődni. Az elválasztási folyamat részeként a kiscicák kb. 3-4 hetes koruktól kezdve szilárd ételt is esznek. Ebben az időszakban már kaphatnak tasakos eledelt, illetve vízzel vagy tejpótlóval hígított szárazeledelt. A hígításhoz annyi folyadékot használjunk, hogy puha, de nem folyékony kását kapjunk. A gyomorbántalmak elkerülésére használjuk ugyanazt az eledelt, melyet az elválasztást követően fog kapni a kiscica. 6-8 hónapos korára a legtöbb a kölyökcicák már önállóan is képesek hígítatlan szilárd ételt enni. Mikor kell a macskát ivartalanítani? A nőstény macska ivartalanítása - videón Kandúr macska ivartalanítása - videón Macska ivartalanítási akciók 2019-ben
Kedves Gazdi! Sajnos így látastlanban nagyon nehéz segíteni, pláne, hogy azt sem tudjuk mennyi idős a cica, nőstény vagy hím? Ivartalanítva van-e vagy sem, kapott-e védőoltásokat stb. Az étvágytalanság és az, hogy nem iszik a cica, nagyon aggasztó, mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz!