641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
A fokozott könnyezés, csipásodás többféle ok miatt is kialakulhat. A könnycsurgók a szőrt elszínezhetik, ettől az adott helyen a szőrzet vöröses, barnás színt kaphat. Ha az állatot megmutatják a kezelő állatorvosnak, ő el tudja dönteni, hogy a jelenség hátterében fertőzés, vagy a könnycsatorna elzáródása - esetleg idegen test a kötőhártyazsákban - van. A kezelés annak megfelelően történik, hogy mi okozza az elváltozást, illetve milyen másodlagos tünetek vannak. Ha a kiscicát is megmutatják az állatorvosnak, akkor az is kiderülhet, van-e a cicának olyan betegsége (pl. kötőhártya gyulladás), ami a kutya csipásodásához vezetett.
Kedves Pilla, Sajnos bármit is tesz meg az ember, 25 liter nem alkalmas 25 centisre növő halak tartására, legyen szó akárcsak ivadék méretről is. Az úszók bevérzése a vízminőségre vezethető vissza, amely ekkora helyen, ilyen nagy és gyors emésztésű halaknál nem tartható fenn egykönnyen. Javaslom egy 120-150literes akvárium beszerzését, megfelelő szűrővel és a tünetek maguktól elmúlnak.
- Azért kezdi nyalogatni, mert mivel Ön kb. a kutyával azonos szintre leereszkedett, ezért számára ez egy megadó, alárendelt kifejezési forma, de ami egyben ellentmond annak, hogy a játékot Ön birtokolja. Tehát az ebben lévő ellentmondás: a játék "elkérés" egy hirtelen a kutyával azonos szintre süllyedő gazditól együttesen eredményezi a kutya viselkedését. - A dörgölőzés és a vizelet jelölés próbálkozás annak a jele, hogy az adott helyzetben a kutya ki akarja fejezni a birtoklási hatalmát, a dominanciáját, a magasabb rendűségét.
Kedves Mónika, Az ivarérett kandúr elkezd jelölgetni, ez független az alomtálcától. Megjelöli a felségterületét, valószínűleg anyukája ágyát is annak tekinti. Ha nem akarják tenyésztetni, csak hobbicélra tartják a cicust, akkor mielőbb ajánlott ivartalanítani. Sajnos már picit el is késtek ezzel, mert ha kialakult a jelölési szokás, az ivartalanítás után is megmaradhat egy ideig... Részletes információt az alábbi cikkekben talál: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-kandur-stop/1699/ http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/kan-kandur-ivartalanitas-100/1385/ http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/kandur-macska-ivartalanitasa-ivartalanitas-elonyei/2021/
Veszettségoltást be lehet adatni. Vélem, a sőre hullására gondolt, az ellés és szoptatáskor lehet normális is. Véleményem szerint egy héttel az ellés után még lehet kis folyás, aminek aztán meg kellene szünnie. Amennyiben kórós, vag yegyb tünet is van mellette, forduljon állatorvosához. Üdv