641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
A diszpláziás beteg hosszú távú menedzselése nem egyszerűsíthető le az ízületvédő használatára, ez azért ennél jóval bonyolultabb kérdés. Azt gondolom, hogy a kérdésére, amit feltett, elsősorban attól az állatorvostól kellene választ kérnie, aki a diagnózist felállította, illetve akivel hosszú távon tartják majd a kapcsolatot a kutya állapotáról. Izületvédő gyóygszer egyébként sokféle van, ezek közül sok szempont alapján kell és lehet kiválasztani, hogy az adott betegnek, az adott állapotában melyik lehet a legjobb. Ugyanez a helyzet azzal is, hogy milyen hosszú ideig kell adni neki.
Kedves Magdolna! Az allergia valószínű, de általában nem csak táplálékra érzékenyek, hanem egyéb dolgokra is pl. virágpollenek, gombaspórák, poratkák stb. Jó lenne ezt vérből történő megahtározással tisztázni. Akkor lehetne oki kezelést adni neki, mellékhatásoktól menteset. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Vivien, ebben a két cikkkben minden szükséges információt megtalál: Ékszerteknős tartása >> Ékszerteknős etetése >> Ékszeretknős ára és aszükséges kellékek árai: Ékszerteknőst 4700-ért láttam.De ez a költségeknek csak egy kis része.Szükséged lesz egy akvaterráriumra... vagy kettőre. Ha nem akarsz most azonnal egy nagy terráriumot, akkor kezdetnek megteszi egy 50 literes is. (4500)Kell egy szűrő, ezeknek 3300 körül indul az ára. UV-s izzó, ami talán kb. 2300.Lámpabúra 4600 alatt van, de vehetsz barkács boltban bármilyet, az exo-terra búra azt tudja, hogy lekapcsolás után egy óráig kékesen világít.A kimászók 1500 forint körül indulnak.Vitamin (por vagy folyadék formában), mint minden hüllőnek. 2-3000 körül vannak, de nagyon sokáig elegendők.Helyet kell biztosítani neki az úszáshoz.Már csak találnod kell a közelben egy boltot, ahol fagyasztott halat, élő szúnyoglárvát és tubifexet tudsz neki venni.A vége 21.000 felett van, de ha nyáron tudsz neki huzatmentes napozást (nem üvegen keresztül) biztosítani, akkor búra+izzó beruházás várhat őszig. Akkor egy hőmérő és fűtő is aktuális lehet.
Vigye állatorvoshoz és vele adasson be széles spektrumú féreghajtót, ami a legtöbb féregre hat, így a galandférgekre is. Macskának nem könnyű a tabletta beadása, ezért küldöm oda, és hogy biztosan megfelelő készítményt kapjon. Az összes egy háztartásban élő állatot egyszerre kell féregteleníteni és 2 hetes különbséggel többször megismételni saját és gyermekeink biztonsága érdekében is. A későbbiekben 3 havonta egyszeri féregtelenítés elegendő.
A macska felnőtt korára kialakít magának egy rendet, és erről nagyon nehezen mond le. Minden körülötte lévő tárgyat leltárba vesz és számon is tart. Érdemes megfigyelni mit tesz a macska, amikor egy új bútordarab vagy tárgy kerül a lakásba. Mereven nézi, majd egy idő múlva odamegy hozzá megszaglászni, körbejárni. A megszokott rend felborulása néhány macskát erőteljes izgalmi állapotba sodorhat. Költözéskor is hasonló történhet a cicával. Az első napokban a macskát egy számára biztonságos helyiségben tartsuk, ha egyedül kell hagynunk egy időre. A lakás többi helyiségét csak oly időkben engedjük neki felderíteni, amikor magunk is vele lehetünk. Az alkalmazkodás időtartama a macskától függ. Vannak macskák, amelyek könnyebben beilleszkednek az új környezetbe, míg másoknak ehhez esetleg több hétre, hónapra is szükségük van. Hiszen a félelem valóban nagy gátja lehet a kiszoktatásnak, mert egy pánikhelyzetet követően a macska egy bizonyos időre elveszti a tájékozódó és döntésképességét, majd ezt követően baleset éri vagy reális időn belül nem talál haza. - Biztonságosabb lenne, ha megtartanák a jelenlegi kombinált módszert, talán a benti és a kinti aktivitást, játékot kibővítve érdekesebbé, intenzívabbá téve Ha kertes házba költözünk, a macskát legalább egy-két hétig ne engedjük ki, és azt követően is csak felügyelet mellett menjen ki a szabadba még legalább egy hétig. Utána már nem fog elmenni, olyan köröket jár be, hogy visszatalál, persze ez a kör egyre tágabb lesz.