641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Szövődmény léphetett fel az orbánc miatt, ki kell hívni az állatorvost!
Kedves Gazdi! Azt tanácsolhatom, hogy feltétlenül keresse fel a műtőorvost a kutyával és ha ő mindent rendben talál, akkor mindenképpen fizioterapeuta segítségével kezdjék meg a rehabilitációt: http://www.kisallatfizio.hu/index.php?o=fizioterapeutak Nagyon fontos a kíméletes és fokozatos terhelés, nem 30 perces úszással kezdjük a műtött láb terhelését, főleg ha fájdalmas az ízület és sorvadt az izomzat. Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta http://ebfizio.hu/ http://www.facebook.com/ebfizio
Kedves Gazdi! Mindenképpen hasznos és fontos lenne a kutyus fizioterápiás kezelése. Rengeteg gyakorlat, fogás alkalmazható, azonban ezeket csak szakképzett terapeutától érdemes személyesen megtanulni. Ezen az oldalon keresgélhet köztük: http://www.kisallatfizio.hu/index.php?o=fizioterapeutak Sok kiegészítő módszer is létezik még a minél sikeresebb és gyorsabb rehabilitáció érdekében a kutya állapotától függően (TENS, mágnesmező terápia, hidroterápia). Ezekről is a fenti szakemberektől érdeklődhet. Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta Tel.: +36 70 3866285 http://ebfizio.hu/ http://www.facebook.com/ebfizio
Kedves Gazdi, azonnal állatorvoshoz, meg kell vizsgálniaz egyéb tüneteket is, mint például gyengeség, hasmenés, letargia, hányinger, böfögés, puffadás, hasi fájdalom régió, sápadt íny és az étvágytalanság.... Otthon ne kezelje találgatásra.
A féreghajtás átmeneti - max 1-2 napig tartó - hasmenést okozhat ugyan, de ennél hosszabb ideig nem. Ha a hasmenés már 4 napja tart és a cica állapota közben romlik akkor itt már nem a féreghajtó esetleges mellékhatásáról hanem a bél gyulladásáról lehet szó,ezért azt javaslom hogy vigye el egy állatorvoshoz, a kamilla teától itt már biztos gyógyulás nem várható