641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
A gyógytápok soha nem önállóan működnek, hanem a szükséges gyógyszerekkel együtt tudják a legjobban kifejteni a hatásukat. Ha van lehetőségük arra, hogy szívbeteg kutyáknak való gyógytápot is adjanak neki, akkor ez hatékonyan segítheti a kezelést. Ma már többféle szívgyógyszer is létezik ( a "ma már" azt jelenti, hogy legalább 8-10 éve), azt, hogy éppen melyik lenne a legjobb az adott betegnek, sokféle szempont alapján lehet és kell eldönteni. Jó lenne egyszer a közeljövőben felkeresni vele egy kifejezetten kardiológus állatorvos szakembert (több helyen is van ma már ilyen szakrendelés), aki segíthetne a megfelelő gyógyszeres kezelés beállításában. A kíméletes életmód azonban sok mindenben hasznos lehet!
Kedves Gazdi! Minél hamarabb el kellene vinni a kutyust állatorvoshoz! Otthon nem fog tudni mit kezdeni vele.
Az atka mozog tehát könnyű észrevenni. Leginkább a torkán a pikkelyek alatt keresse. Ha megtalálta Insecticid vagy Frontlie nevű szerekkel könnyű kiírtani, vattával törölje át az atkás bőrt (szájába azért ne kerüljön) és a terráriumot is fújja körbe. A fekete folt lehet attól hogy az atkacsípés helyén a bőr alá került egy kis kosz, vedlés után szerintem eltűnik. A kezelést két hét múlva ismételje meg mert az atka petéire nem hat a szer.
Kedves gazdi! Ha a cicájánál egyensúlyzavart észlel, függetlenül attól, hogy kismértékű vagy erőteljes-e az egyensúlyzavar, minél hamarabb vigye el egy kisállatokkal is foglalkozó állatorvoshoz. Az egyensúlyzavar ugyanis mindig valamilyen idegrendszeri eredetű betegség és/vagy a közép- és a belsőfül betegségeinek a tüneteként jelentkezik az állaton, ezt csakis állatorvos tudja vizsgálatok alapján diagnosztizálni és gyógykezelni.
Kedves Gazdi! Házinyulaknál viszonylag ritkán megállapított bántalom a bolha. Élősködő: Spilosyllis cuniculi a házinyúl bolhája, mely csak ideiglenesen, vérszívás céljából tartózkodik az állaton. A nyúl a bolhát sajnos akár az előrecsomagolt szénától is megkaphatja - persze ez nem gyakori -, de nem szükséges fertőzött területre vinni a nyuszit ahhoz, hogy ez az élősködő megtelepedjen benne. Tünetek: A súlyos bolhásság tünetei fiatal állatokon figyelhetők meg. Az állat nyugtalan, bőrén helyenként szúrásnyomok találhatók. Az állat többet vakaródzik, mint eddig. Feltűnően, hirtelen kap a bundájához. Ha belefújunk a szőrébe akkor láthatjuk a bolhák ürülékét, ami kis mákszemhez hasonlít. (Érdekessége a bolhaürüléknek, ha vizet csepegtetsz rájuk, akkor lilás színt vesz fel a víz, mintha hipermangánt szórnánk bele. Sokan a fehér felületekre járó házi kedvencnél - például, ha a kádba jár inni - erről veszik észre, hogy bolhás az állat.) Ha már elszaporodtak a bolhák, akkor akár magát az állatot is láthatjuk futni a szőr tövénél. Megelőzés: Léteznek megelőző és gyógykezelő készítmények. Ezeket a tünetek súlyosságától függően az állatorvos írja fel. A megfelelő higiénia, - mint minden betegség esetében - kritériuma a megelőzésnek. Ilyenkor a megfelelő bolhairtóval kezeljük az állatot. Majd egy alapos fürdetés sem árt ilyen esetben. A ketrecét is kezelni kell a megadott bolhairtó szerrel. Majd egy hét múlva megismételni az egész folyamatot - ekkor azonban már nem kell a nyulat megfürdetni. Így a lerakott petékből kikelő bolhákat is el tudjuk pusztítani. Amivel lehet őket kezelni: Kifejezetten nyulaknak való ADVANTAGE spot on, NEOSTOMOSAN és INSECTICIDE 2000 spray.