641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Kedves Gazdi! Mielőtt a kutya teljesen lerobbanna, jó lenne a házi barkácsolás helyett szakemberre bízni a diagnózis kialakítását és a kezelést. A hormonális háttér a valószínű, amit laboratóriumi vizsgálatokkal lehet megállapítani. Az orvostudomány nagyon komplex dolog(nem vélelenül kell élethosszig tanulni), ezért nem szabad laikus kísérleteket folytatni élőlényeken. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Olvass tovább! Így ápold a kutya szőrét!
Kedves Johanna! Ez attól függ. Ha elég nagy az első emeleti lakás, megoldható a többszöri séta stb., akkor inkább az, ha nem/vagy találnak olyan helyet/családot, akikkel jól kijön, akkor inkább a kertes ház. Szerintem. :)
Kedves Dávid! A féreghajtást 2 hetes ismétlésekkel addig kell folytatni (általában 2-3 alkalom elég), amíg a bélsara nem lesz féregmentes, utána 1/4 évente javasolt adni. Az Ön által említettnél vannak szélesebb spektrumúak, én inkább azokat javasolnám. Masszív férgességnél előfordulhat, hogy a férgek a bélmozgással ellentétesen mozogva a gyomorba jutnak, amit a kutyus kihány. De ez is általában féreghajtással orvosolható (amit a kollégák is végeztek). A kutya féreghajtása: mikor, hogyan, mivel >> Kötelező védőoltás és féregtelenítés >> A felnőtt kutyák és a galandféreg – hogyan védekezzünk ellene?
A hányás a bélrendszer kóros szájüreg fellé irányuló mozgása során a gyomortartalom külvilágra kerülése. A gyomortartalom vagy hányadék leggyekrabban sárga habos váladék lehet. Miután a kutya tegnap óta csak fekszik, a legjobb, amit tehetnek, hogy azonnal állatorvoshoz viszik.
Nem ismerem. Az állatorvosoknál és patikákban kapható készítmények viszont biztosan jók.