641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Kedves Lajos! Van rá esély, reméljük. Élvefogót lenne érdemes kihelyezni finomságokkal, részben letakarva és azt figyelni, hátha... Jutalomfalat hörcsögnek
Kellene szólni az állatorvosnak vizsgálja meg az állományt, illetve nézze meg az elhullott egyedeket. Lehet akár vírusos betegség is, ami ellen vakcinázni kell, de előfordulhat a nem megfelelő minőségű takarmány szennyezettsége is ami problémát okozhat
Sajnos epilepszia ügyekben nem nagyon lehet et olyasmit írni, ami bármikor, bárkinek használható lenne! Ahány epilepsziás beteg, annyi egyedi lefolyás, ezt tudomásul kell venni. Azt sem árt tudni, hogy maga az epilepsziás roham általában csak egy tünet, mégpedig annak a tünetet (jele, következménye), hogy az agyban valami ok miatt nagyon nem mennek jól a dolgok. Sajnos, a tapasztalatok is azt mutatják, hogy ahány beteg, szinte annyiféle lefolyás és történet van. És hiába látszik úgy, hogy egy kezelés vagy egy gyógyszer egy ideig mintha hatásos és jó lenne, közben a rohamokat okozó idegi/agyi folyamat is halad előre, változik maga a tünet oka, és emiatt mindig csak kullogni lehet a tünetek után... Én idén januárban altattam el a saját 16 éves kutyámat, aki szintén epilepsziás tüneteket mutatott....Gondolhatja, hogy állatorvosként mindent megtettem érte, de azon a napon, amikor kb. fél óra alatt már 3 nagyrohama volt, elővettem az elaltatásához való gyógyszereket és megváltottam őt a szenvedéstől. Tudom, hogy nehéz ezt elhinnie, de biztos, hogy Önöknek is meg kell majd hozni (lehet, hogy hirtelen és váratlanul) egy ilyen döntést, és jobb lesz neki is, Önöknek is, ha elaszik örökre. A kérdésére, hogy a kannabisz olaj használható-e ilyen esetben, csak azt tudom válaszolni, hogy erről nincs semmi tapasztalatom, ez a készítmény nem túl régen van a piacon..... Még több epilepszia>>
Kedves Gazdi! Ez inkább orvosi kérdés, de én mint kiképző egyértelműen a nyers/barf etetés mellé teszem le a voksomat, főleg ,ha elötte is ezt ette a kutya, ugyanis ez tartalmaz mindent amire a kutyának szüksége van. Ha mégis a táp mellett dönt, akkor figyelni kell hogy megfelelő fehérjetartalma legyen a száraztápnak illetve az alábbiak alapján érdemes tápot választani: - ideális fehérjetartalom 27-32% - első három ne legyen gabona (búza, kukorica) - legyen kiírva, hogy hús (tehát nem csirke hanem csirkehús) - a további összetevőknél ne legyenek túlzó arányban gabonafélék. A váltás mindeképp hasmenéssel fog járni és célszerű ez esetben nem fokozatosan, hanem éles váltással cserélni, mivel a táp és a nyershús "megemésztési módja" különböző.. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Olvass tovább! Így etesd helyesen a kutyádat!
A lutínó nimfapapagájok hajlamosak a kopaszodásra, ami megjelenhet a bóbita alatti fejtetőn és az arcon is. Az idősebb madaraknál a folyamat felgyorsulhat. A tollképződés elősegítésére többféle vitaminkészítmény létezik, amiknek fontos összetevője a K3 vitamin. Sajnos külső jegyek alapján nem lehet megmondani egy papagáj korát, hacsak nem nagyon fiatal, vagy nagyon öreg. De, a két időpont közti, akár évtizedek, nem megállapíthatók. Csőrkoptatásra inkább természetes, vegyszermentes héjas faágat, ásványianyag kiegészítésre kalcium-foszfor tartalmú készítményeket (legjobbak az őrlemények, amik segítik az emésztést is), kalciumos "rágókának" szépiát javasolnék. Nimfapapagáj, akár évtizedekre is a társad lehet Meddig él egy madár?