6446. Hol előnyösebb a kutyáknak? Kint a kertben vagy bent a lakásban?
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Ugyan egyesek szerint még nagyon távolinak tűnik, de biztos lehetsz benne, hogy pár hónapon belül eljön az az idő, amikor már nemcsak hogy érdemes lesz kiülni a teraszra egy kis napfürdőzésre, hanem akár a káros sugarak elleni védelemről is érdemes gondoskodni. Ezt több módon is megteheted, de a legalapvetőbb talán a napernyő alkalmazása. Ha nem vagy erről meggyőződve, olvass tovább, és megtudhatod, milyen hasznokkal jár, ha Te is rendelkezel eggyel.
Nem mindegy, hogy a napodat milyen környezetben töltöd, hiszen ez hatással van a lelkiállapotra, hatékonyságra is. A színek befolyásolják a kedvünket, hangulatunkat, ezért körültekintően kell kiválasztani, hogy milyen színű berendezéssel és kiegészítőkkel vesszük magunkat körül.
Mielőtt az újszülött babával hazamentek a kórházból, érdemes betárazni a megfelelő méretű pelenkákból, hogy az első napokban, hetekben ne kelljen boltba futkosni érte. A kezdeti időszaka nyugalomról és az egymásra hangolódásról szól. Egy darabig az etetés, altatás és pelenkacsere között fog forogni az életetek. Evés után alszik a kisbaba, alvás után pedig cserélni is kell a pelenkát. Célszerű, ha minden szükséges holmi, ami a pelenkacseréhez kell, kéznél van.
A modern idők kihívások elé állítják a munkáltatókat is, főleg ha szeretnék elkerülni, hogy magas legyen náluk a fluktuáció, és hogy tartósan megmaradjanak náluk az értékes emberek.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetnek több oka is lehet: anatómiai adottságok, elhízás, az ún. légcsőkollapszus, mely izgatott állapotban jelentkezhet, stb. Ezért azt javaslom, hogy első lépésben vizsgáltassa ki kedvencét (fizikai és egyéb műszeres vizsgálatok), hogy kiderüljön, mi okozza ezen tüneteket. A további gyógykezelés is a vizsgálatok eredményétől függ. A képeket nézve azonban bizonyos, hogy a kutyus táplálkozását is át kell alakítani, - nem csak! - a túlsúly miatt. Ehhez mindenképpen kérje szakember személyes (!) segítségét. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Csak kép alapján nem tudom eldönteni mi lehet. Meg is kell tapintani. Ha nem gyógyul, mutassa meg állatorvosának!
Kedves Gabriella! Ha a bepisilés nem szűnik, mindenképpen keressen fel egy kollégát, elképzelhető, hogy felfázott. De ha a kutyának krónikus betegsége van a kutyusnak (és állandó gyógyszeres kezelés alatt áll), ettől függetlenül javasolt a kontroll!
Lehet vakcináztatni a lovat a vemhesség kétharmadáig. Minden vakcinának megvan a programja a beadást illetően, attól függően hogy a kezelő állatorvos mit javasol, el fogja mondani az oltási tervet.
Kedves Gazdi! A spot-on típusú, kifejezetten macskák számára kifeljesztett bolhairtó cseppek 8 hetesnél idősebb cickák esetében alkalmazhatóak biztonságosan.