6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
Kedves Gazdi! A probléma lehet vitamin- vagy egyéb tápanyaghiány, de lehet akár egy gyomorprobléma is, például fekély. Etessen kutyájával minőségi állateledelt, ha nem segítene, keresse fel állatrvosát. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Az orrváladékból vett tamponminta bakteriológiai és rezisztencia vizsgálata után (amennyiben nem vírusos betegségről van szó) célzott antibiotikum kezeléssel próbálkoznék. Amennyiben vírus van a háttérben, az antibiotikum csak a szövődmények kezelésére alkalmas. Sajnos állatok esetében is egyre többször találkozunk antibiotikum rezisztens baktérium törzsekkel. Ezért, ha az alkalmazott antibiotikum nem hoz kellő eredményt, mindenképpen érdemes rezisztencia vizsgálatot csináltatni, amely vizsgálat kimutatja, hogy az adott baktérium mely antibiotikumokra érzékeny. A további kezelést ezek valamelyikével kell folytatni.
Először is a külső hallójáratból mintát kell venni és laboratóriumban megvizsgáltatni ahol meg tudják állapítani hogy milyen baktérium, gomba vagy parazita okozza a gyulladást és hogy az milyen gyógyszerrel szüntethető meg. Ezután célzott kezeléssel meggyógyítható a beteg fül. Rendszeres tisztításra a gyógyulás után is szükség lesz.
A cicák nagyon érzékeny állatok! Az alomra szoktatás sem mindig egyszerű feladat. Mindig legyen előttük tiszta alom, lehetőleg külön mindegyik állatnak saját. Amelyik rossz helyre piszkít, azt meg kell dorgálni (szóban!). Az alomtálcákat naponta el kell mosni, hogy teljesen szagmentesek legyenek. Keresse meg állatorvosát, mert az esetek nagy részében egy Feliway nevű készítmény segíthet a probléma megoldásában. Általános alomra szoktatás: A cicák rendszerint maguktól is felfedeznek egy olyan helyre kitett almot, ahol nem zavarják őket dolguk végzése közben. De ha mégsem találnak rá, mutassuk meg nekik, nagyon kedvesen. A legbiztosabb és általunk „szabadalmaztatott” módszer azonban biztosan beválik. Helyezzük a kiscicát gyöngéden az alomra, és megfogva egyik első mancsát imitáljuk a kaparó mozdulatokat. Mégpedig kitartóan. Kezdetben talán némi ellenállást tanúsíthat a kiscica, de ha kellő eréllyel – de semmi esetre sem durván –végeztetjük mancsával az almon a kapirgáló mozdulatokat, előbb utóbb elkezd szaglászni, helyezkedni és produkál is valamit. Ha pedig ez megtörtént, szinte nyert ügyünk van. Mert utána kedvencünk rájön, milyen kellemesen tudja itt félreeső ügyeit intézni majd elkaparni, tehát szinte biztos, hogy utána visszatérő vendége lesz a mindig tisztán tartott alomnak.Jó tanácsok- A szoktatási időben, az első hetekben csak kevés almot szórjunk az alomtartó edénybe és inkább gyakran cseréljük az almot- A forgalomban lévő almok közül nem mindig a legdrágább a legjobb. Vagy olyat válasszunk, amelyik átengedi a vizeletet az alsóbb rétegekbe és a székletből is elvonja a nedvességet, vagy olyat, amelyik a nedvességre csomósodik- Igyekezzünk a keményebb produkciókat minél hamarabb eltávolítani, a legtöbb macska nem hajlandó addig az almot használni, amíg ott „bűzölög” az előző széklet- Az alomtartó tálcát kezdetben csak vízzel mossuk, hogy a cicát az idegen szagok ne riasszák el. Később se használjunk erős tisztítószert vagy hipót, ha mégis, nagyon alaposan öblítsük le ezeket- Mielőtt az almot beleöntjük a tálcába, győződjünk meg, hogy teljesen szárazra van törölve- Ha több cicát tartunk, legalább két alomról kell gondoskodnunk: egyet a kisdologra, egyet pedig a nagydologra fognak használni. Az almot ez esetben naponta frissítsük!- Ha mégis előfordulna „baleset”, mielőtt cicánkat vonnánk felelősségre, gondolkozzunk el, volt-e valami oka, hogy ne a számára legkényelmesebb helyet, az almot válassza
Üdvözlöm! Kis korban nagyon nehéz megállapítani biztosan! A kis teknőst szerintem bántani fogja a nagy! Én Beszereznék egy minimum növendék nőstényt, az interneten lehet találni, apróhirdetések között! A terráriumot kb. 20-40 %-al növelje, hogy elférjenek! Párban egyébként kifejezetten ajánlom a tartásukat!