6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
Bármilyen altatógéppel történő altatásnál előfordulhat az, hogy a légcsőtubus megsérti a légcsövet, és emiatt egy kis ideig légzőszervi tünetek állnak fenn, de ez legtöbb esetben hamar gyógyul, és nem szokott nagyon súlyos lenni. Miután a műtét 4 napja volt, ebbe még beleférhet ez is. De az sem elképzelhetetlen, hogy valami más baj is van a légzőszerveknél. Ezt azonban csak egy alapos mellkasi és légzőszervi vizsgálat tudja esetleg alátámasztani, beleértve pld mellkasröntgent is, vagy ha szükséges, egy endoszkópos vizsgálat. Szóval, ha a következő napokban nem lesz javulás, a jövő héten meg kellene nézetni.
A gyógytápot nyugodtan megeheti, ha a hasmenés megszűnik akkor össze lehet keverni a normál táppal. A normál táp arányát fokozatosan kell emelni. A tablettákat az előírt adagban és ideig kell szedni / nem lesz tőle semmi baja a kutyának.
A szőrhullásnak több formája és oka is lehet. Ha az egész testfelületre kitejdedt fokozott szőrhullásról beszélünk (úgy sejtem leveléből, hogy erről van szó), akkor ez leginkább a szervezet egészében, annak egészségében, egyensúlyában, úgynevezett homeosztázisában keresendő elsődlegesen. A bőr a legnagyobb szerv, és mint a többi szervet is belülről lehet igazán táplálni. Nem fog egy ilyen problémát sampon megoldani, de a megfelelő táplálás már valószínűleg. Ha szőrhagymák ill. az azokat körülvevő szövetek nem kapják meg a megfelelő táplanyagokat ahhoz, hogy egészségesek, erősek legyenek, akkor nem is tudják a funkciójkat megfelelően ellátni.Persze egyéb szisztémás megbetegedés. hormonális zavar, veseprobléma stb. is lehet a háttérben, de elsődlegesen mindig a táplálás hiányosságaiból, hibáiból eredő diszfunkciókra kell gondolni.Csak egy megjegyzés: gondoljon bele, hogy azoknak a szerveinek, amik nem látszanak a külvilág felé (vesék, máj, szív, stb.) is "hullik a szőre". Miután kóbor macskáról van szó és nem tervezi befogadni, állatorvoshoz vinni, így nem sok mindent tehet érte.
Ha a kutyus közérzete jó, valószínűleg nincs nagy baj, nem kizáródott sérvről van szó. Valami miatt begyulladt az a terület, lehet, hogy sérült. Azért meg kellene mutatnia az állatorvosának.
Lehet. Tudni kellene hogy milyen összetételűek a tabletták és milyen nemű a kutya, minden esetre felboríthatják a hormonháztartását. Legvalószínűbben elhúzódó nemi érésre lehet számítani.