646. Csincsilla: ezeket gondold végig, mielőtt magadhoz vennéd!
A csincsilla (Chinchilla lanigera) ugyanolyan háziállat mint a kutya vagy a macska, ugyanolyan törődést igényel. Sőt!
A csincsilla (Chinchilla lanigera) ugyanolyan háziállat mint a kutya vagy a macska, ugyanolyan törődést igényel. Sőt!
A TRAFFIC vadkereskedelmet megfigyelő hálózat új jelentése szerint mintegy 250 élő ázsiai elefántot csempésztek ki Mianmarból az utóbbi évtizedben.
Belecsöppenni az alom nyüzsgő forgatagába, felfedezni az első pillantásra egyforma kiskutya kölykök különbözőségét, megismerni eltérő egyéniségüket nagy élmény a leendő gazdának.
A kóbor macskák jobban elviselik egymás társaságát, mint a kényelemben élő házikedvencek. Miért? Miért szeretnek jobban minket a macskák, mint fajtársaikat?
A laikusok nem is hiszik, hogy mekkora jelentősége van annak, hogy lovunk milyen almon hajtja álomra a fejét…
A tengerimalacoknak valóban gyakran nőnek túl a fogaik, általában a hátsó őrlőfogak okoznak problémát. Ha az elülső metszőfogakat rövidítették le, az az állaton nem segít, továbbra sem fog tudni enni. Azt javaslom, keressen fel specialistát, aki a hátsó fogak reszelését meg tudja oldani.
Biztos szeretnek együtt lenni. Még a törpehörik sem szeretik a magányt. :) Ettől függetlenül lehet, hogy csak véletlen az elhelyezkedésük alváskor.
Mindenféleképpen ellenkező nemű madarat válasszon, az összeszoktatásuk folyamatosan történjen. Külön kalitkában, egymás mellé helyezve kezdje az összeszoktatást. Ha a madarak megszokták egymást, utána kerüljenek közös kalitkába! Fontos a zöldeleség és a fehérjék, vitaminok, ásványi anyagok pótlása! Amiket ajánlanék: spenót, sóska, petrezselyem zöldje, valamint a salátaalapok (mexikói, francia). Ezeket felmelegítés után a madarak elé teheti. A papagájok táplálásáról a http://www.bonapartemadar.hu weboldalon a Madarak táplálása menüpontban olvashat.
A 4 és fél éves kor deguknál már érett kornak számít, ez persze nem jelenti azt, hogy még nem élhet 1-2 évet kedvence. Pocit minden bizonnyal valamilyen betegség döntötte le a lábáról, nem az idős kora miatt mozog kevesebbet, hiszen akkor a tünetek fokozatosan és nem hirtelen jelentkeztek volna. Azt tanácsolom, mielőbb keresse fel állatorvosát.
A letört karommal semmi további teendője nincs, ha a nyuszi nem fájlalja. Előfordulhat, hogy a karom növekedési zónája sérült, ilyenkor az újra növő karom deformált lehet. Valószínűleg a nyuszi karmai túl hosszúak. Kisállat-karomvágóval otthon is megpróbálkozhat levágni. Ha a karmok pigmentáltak, azt javaslom, inkább állatorvosra bízza a karomvágást.