6536. Hogyan válasszunk kutyahámot?
A megfelelő kutyahám kiválasztása kulcsfontosságú ahhoz, hogy kutyád kényelmesen és biztonságosan érezze magát séták során.
A megfelelő kutyahám kiválasztása kulcsfontosságú ahhoz, hogy kutyád kényelmesen és biztonságosan érezze magát séták során.
Míg régebben csak a klasszikus függőlámpákban, csillárokban gondolkozhatott az, aki otthonát fényárban szerette volna úsztatni, ma már sokkal szélesebb és színesebb paletta várja.
A Cavalier King Charles spániel várható élettartama általában 9–14 év. Azonban az életkor nagyban függ a kutya általános egészségétől, genetikájától, valamint az életmódjától, amelyet biztosítanak számára.
A Cavalier King Charles spánielnek választott név legyen olyan, ami tükrözi a fajta elegáns, barátságos és szeretetteljes természetét. Összegyűjtöttünk néhányat!
Idén is kiosztották több kategóriában az Év Kutyabarát helyeit. Mutatjuk hova érdemes menni kutyáddal!
Az implantátum beültetésének nincs különösebb kockázata. Az első tüzelés első napjaiban kell beültetni az állat bőre alá, és kb 6-18 hónapra megszünteti az ivarzást. Ez után két lehetőség közül választhat. Vagy ivartalaníttatja a görényt, vagy minden újabb ivrzáskor új implantátumot rakat bele. Ez utóbbi a drágább megoldás. Az idősebb korban végzett ivartalanításnál már lényegesen kisebb a kockázata az annak következtében kialakuló hyperadrenocorticizmusnak. ( mellékvesekéreg túlműködés). Az implantátum beültetése ugyanolyan egyszerű tűszúrással történik, mint a microchipelés. Bármelyik állatorvos el tudja végezni.
Valószínűleg a tojások magtalanok, így a tojó ösztönösen megérzi, hogy kár tovább ülni rajtuk. Erről akkor bizonyosodhat meg, ha a kidobott tojást lámpa alatt átvilágítja. A magtalan tojás teljesen áttetsző, míg a magosban látható egy kisebb, nagyobb sötét színű embrió a fejlettségi fokozattól függően.
Hiába látta a cicát eddig 2 állatorvos, ha nem jutottak vele el odáig, hogy legyen biztos diagnózis. Pedig e nélkül nem lesz érdemben semmi változás, marad az egyik napról másikra való kicsit jobbá tétel. Azt, hogy kihez kellene fordulni, így nem könnyű megmondani, de mindenképpen olyan állatorvoshoz, aki jól ért a macskákhoz (kisállatokhoz), és van ezen a téren sok-sok tapasztalata. Az is tény, hogy ha mégis találnak valakit, akihez el lehetne vinni, ismét sok vizsgálat vár a cicára. És persze ez pénzbe (esetleg sok pénzbe) is fog kerülni. A szüleinek kell eldönteni, hogy mit akarnak, mit tudnak, ill. mit tehetnek meg. Nem írta, hogy hol laknak, így nehéz ajánlani helyeket, ahová lehetne fordulni. Általánosságban azt tudom írni, hogy Budapesten a SZIE ÁOTK klinikáján talán kiderülhetne, hogy mi a valós problémája a cicának.
Száj-garatüregbe bele kellene nézni. Ha az és a vérlabor is rendben van, akkor a probléma inkább pszichés/viselkedésbeli. Úgyhogy mindenképpen keressen fel egy állatorvos kollégát...
Kedves Petra! Én inkább azt javasolnám, hogy ne tegye ki a hosszú repülőútnak (költöztesse a barátjához). Az utat egyébként a cicák (relatív) jól szokták bírni, bár ez egyedi, az állat természetétől is függ...