6546. Hogyan téliesítsük a tyúkólat?
A tyúkól téliesítése fontos, hogy a tyúkok egészségesek és termékenyek maradjanak a hideg hónapokban is.
A tyúkól téliesítése fontos, hogy a tyúkok egészségesek és termékenyek maradjanak a hideg hónapokban is.
Akad olyan telefon, amely hosszú évek óta vezető szerepet tölt be a mobiltechnológia világában, és a mindennapi életet, valamint a technológiai trendeket alapjaiban formálja. Az gyártó készülékei évről évre a legmodernebb innovációkkal, egyedi dizájnnal és fejlesztésekkel rukkolnak elő.
A szülők többsége általában nem rajong azért, ha a gyermekük valamilyen veszélyes tevékenységet akar űzni a szabadidejében. A quadozás kétségkívül jár némi kockázattal, ám felelősségteljesen vezetve, a védőfelszerelések viselésével jelentős mértékben le lehet csökkenteni a sérülés esélyét.
A kutyák szemsérülései gyakori problémát jelentenek, amelyek azonnali figyelmet és megfelelő ellátást igényelnek. Fontos, hogy felismerjük a szemsérülések jeleit és tudjuk, mikor kell állatorvoshoz fordulni, hiszen négylábú társunk látása és egészsége múlhat rajta!
A hideg idő beköszöntével fontos, hogy gondoskodjunk a kint tartott macskák megfelelő védelméről és kényelméről. Mutatjuk, hogyan!
Kedves Gazdi, Ha szervi baja nincs a kutyának, akkor ilyen miatt nem kell abbahagyni a kirándulást. Ha nagyon kell neki, akkor úgyis ki fog jönni. A kerti pórázas séta jó megoldás szerintem is, esetleg hosszabb pórázon kezdve, mert lehet a póráz feszességétől nem jön a kaki :) A nagy ingerkörnyezet is lehet kiváltó ok (erdei szagok) ezért ennek a fokozatosságával is érdemes lehet próbálkozni. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Kedves Hölgyem! Nem tudom mi a nyuszi tápláléka, de sokszor mi is bevihetjük a férgeket, akár a szénával vagy egyéb táplálékkal is. Nem tudom ő milyen gyógyszert kapott, de mondanám, hogy mi ilyenkor milyen protokollt csinálunk: Fernbendazol tartalmú gyógyszer kell a féregtelenítésre(panacur vagy ferdocat paszta) A panacur adagolása 0,125 ml/ ttkg A ferdocat adagolása 0,5 ml/ ttkg A féreghajtó kúra pedig úgy kellene, hogy 5 nap kezelés, 1 hét szünet, utána megint 5 nap kezelés. Az ismétlés azért kell, hogy amit esetleg visszaeszik a nyuszi a lágybélsarával férgeket, azokat is kiírtsuk. Próbálják meg így, remélem sikeres lesz a kúra. Üdvözlettel: Meier Krisztina Hogyan tartsunk otthon nyulat?
Üdvözlöm! Az egyik leggyakoribb betegség a megfázás és a páncélpuhulás. Ha eszik akkor még nem olyan súlyos. A hőmérsékletet emelni kell 28 C-ra a melegítőlámpa alatt lehet 40 C is! Ezt mindenképp meg kell lépni! Amennyiben nem enyhül pár nap alatt akkor orvoshoz kell vinni, ugyanis könnyen tüdőgyulladás is ilyenkor kialakulhat! Ha nem eszik már egyáltalán akkor viszont azonnal orvos!
Kedves Dalma! A Magnesium carbonicum CH5-ös vagy CH 9-es potenciáját lehet használni. DE!, ha már 1,5 hete kijön a kiskutyából minden, amit szopik, akkor érdemes lenne egy alapos kivizsgálás, ugyanis lehet, hogy valamilyen fejlődési rendellenesség, anatómiai probléma okozza a tüneteket, és azon nem fog segíteni a homeopátia. Mielőbbi gyógyulást kívánok a kiskutyának! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu info@kimintevet.hu
Bármennyire is aggaszónak tartják a helyzetet, jelenleg szerintem is tanácsos várni még egy kicsit. Ha a kutyájuk kicsit idősebb lenne, rögtön emlődaganat(ok)ra gyanakodnék, de így sem kizárható ez a lehetőség. Az eltelt 2-3 hét még nem 40-60 nap, ezt szerintem is tanácsos kivárni. Ha addig nem változik semmi, akkor mindenképpen szaporodásbiológiában jártas állatorvosnak kellene megmutatni, és vele konzultálva kellene megtalálni azt, hogy mi is ez valójában, ill. megbeszélni a megoldást (kezelést). Olvass tovább! Hogyan ápoljuk emlődaganatos kedvencünket? 10 éves pulinknál emlődaganatot diagnosztizáltak. Milyen homeopátiás szerek léteznek a kezelésre?