656. Beó - a bátor hangutánzó
A beó nagyon színes egyéniség, gagyog, sikoltozik és élettel tölti be a házat. Nézzük meg, hol van ő otthon!
A beó nagyon színes egyéniség, gagyog, sikoltozik és élettel tölti be a házat. Nézzük meg, hol van ő otthon!
Az állatok minden korban meghatározó szerepet töltöttek be életünkben. Fogyasztói társadalmunk száguldó embere igen messze került tőlük, és ez az emberi kapcsolatok eltorzulásában is megnyilvánuló egyre súlyosabb következményekkel jár.
Az állatok tartásával kapcsolatos legalapvetőbb ismeretek hiánya gyakran konfliktusok és szomorú tragédiák forrása, így a megunt kedvencek nemritkán menhelyekre, gyepmesteri telepekre vagy az utcára kerülnek.
Majdnem annyira könnyű koi díszpontyot (nishikigoi) tartani, mint aranyhalat, viszont sokkal látványosabb. Nagyon praktikus lusta és elfoglalt gazdáknak, mert nincsenek túlzott elvárásai.
A kecske a szegény ember tehene - tartja a mondás. Mindent megeszik, jól elvan magában, tejet ad, sőt egyszer életében húst is.
T. Emese! Mindenképpen szükség lesz a laborvizsgálatra, mert anélkül csak találgatni lehet. Ilyen hosszan tartó lázat sokszor okoz még autoimmun betegség, de néha egyéb vírusos betegség is amire nem hat az antibiotikum. Esetleg vérben élő egysejtű élőlények. Megértem aggodalmát, siessenek a laborvizsgálatokkal. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
T. Gazdi! Remélem még jól van a cicája, mert elmúlt már pár nap az eset, és a megkeresés között. Számtalan betegséget terjesztenek a patkányok, ezek közül néhány halálos kimenetelű , pld.: Aujeszky -betegség ( álveszettségnek is hívjuk), de nem túl szerencsés, ha "csak " egy Leptospirózist kap el házi kedvence. Szerencsésebb esetben Salmonellózis, vagy egyéb bélpatogén kórokozó lehet a fertőző forrás. Ezek ellen nincs megelőző védőoltás, de amint tünetek jelentkeznek kezelni kell a kórelőzmény ismeretében. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Látatlanban valóban nem lehet nyilatkozni. Az élő madarak esetén röntgen, ultrahang, haloknál a boncolás mutathatja ki a problémát. Belső sérülés, vagy akár a történtek miatti stressz (szív leállás) is végezhetett a fiókával.
A növény lovakra kifejezetten mérgező, de más álltok is érzékenyek lehetnek rá, így nem javaslom az etetését.
Kedves Noémi! A körömágy gyulladása jellemzően sérülés következtében alakul ki úgy, hogy általában beakad a karom a járda repedéseibe, bútorszövetbe... Ritkábban kialakulhat vitaminhiány miatt is. Lehet korábbi sérülés, például rosszul gyógyuló törés miatt kialakuló sipoly is a háttérben, ebben az esetben nem a körömágyat, hanem az alapokot kell kezelni. Tehát, ha néhány nap alatt nem javul jelentősen, érdemes állatorvoshoz fordulni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős