6601. Hogyan erősíthetjük kutyánk immunrendszerét?
A kutyád immunrendszerének erősítése kulcsfontosságú az egészsége és hosszú élettartama szempontjából. Adunk hozzá néhány tippet!
A kutyád immunrendszerének erősítése kulcsfontosságú az egészsége és hosszú élettartama szempontjából. Adunk hozzá néhány tippet!
Ilyen tojásárak mellett főleg ha van egy pici kertünk, tervezhetünk egy kicsi baromfaudvart. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Február végéig érdemes elkészíteni és kihelyezni a "méhecskehoteleket" vagy más néven "darázsgarázsokat", amelyekkel már kora tavasztól hatékonyan lehet segíteni a magányosan élő méhek és darazsak szaporodását.
A spanyol csigák hatalmas károkat okozhatnak a veteményesben és a kerti növények között, így sokan keresnek természetes megoldásokat a megfékezésükre. Az egyik leghatékonyabb és fenntartható módszer az indiai futókacsák tartása, amelyek kiváló csigapusztítók.
Bár a felhők mögül néha előbukkanó nap fogadta őket, nem mentek vissza a medveházba. De mit jelent ez?
Túl magas fehérje, vitamin és energia tartalmú táplálék a legvalószínűbb, melyek új költésre sarkalják a madarakat, anélkül, hogy a korábbi fiókát felnevelnék.
Valószínűleg fájdalmai vannak a cicának. Mivel a röntgenfelvételt nem láttam, nem tudom, melyik része van eltörve a lábának, lehet-e ill.kellene -e operálni,de a csonttörések nagy részét cspontműtéttel lehet rögzíteni, ami biztosítja a törésvégek helyben maradását, ezáltal a fájdalom is mérsékelhető. Egyes esetekben elegendő lehet a stabil rögzítőkötés felhelyezése is, ha a törés a végtag alsóbb részén történt. Ha nem készült röntgen, feltétlen nézessék meg olyan rendelőben, ahol ez megoldható és szükség esetén operálni is tudják!
Kedves Gazdi! A kutyák vemhességi ideje általában 59-63 nap és a vemhesség tényéről bizonyosságot ultrahang vizsgálat adhat (hány kiskutya van, ha megtörtént egyáltalán a párzás). Általában félidő után kezd gömbölyödni a kutyus és ekkor kezdenek az emlők is megduzzadni. Megtörténhet, hogy egy nem sikeres párzás után a szuka álvemhes lesz, ezt a lehetőséget is célszerű figyelembe kell venni. Javaslom, hogy további információkért személyesen keresse fel állatorvosát!
A bőrgomba általában nem jár seb képződéssel. Inkább valamilyen bakteriális fertőzésre, gennyes bőrgyulladásra tippelek látatlanban. Érdemes lenne egy bőrkaparék mintát venni belőle és mikrobiológiai tenyésztést végeztetni. Az eredménynek megfelelően célzottan kezelhető lesz az elváltozás.
Kedves Erika! Az Ön által leírt tünetekre léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével lehet azután számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsíthatja a gyógyulást, ha fizikoterápiát ill. gyógynövényeket, gyógy-táplálékokat is alkalmazunk. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Az, hogy mennyire tud hatékony lenni egy ilyen terápia, attól függ, hogy mennyire előrehaladott stádiumban van a folyamat, és mennyi mozgósítható tartaléka van még a kutyus szervezetének. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425, info@kimintvet.hu, www.kimintvet.hu