6666. Skóciában is megtiltják az XL bully kutyák tenyésztését és forgalmazását
Az angliai és a walesi tilalom elrendelése után a skót kormány is megtiltja az amerikai bully kutyafajta XL változatának tenyésztését és forgalmazását.
Az angliai és a walesi tilalom elrendelése után a skót kormány is megtiltja az amerikai bully kutyafajta XL változatának tenyésztését és forgalmazását.
Mintegy 45 kis kardszárnyú delfin és palackorrú delfin vetődött partra vasárnap délután Új-Zéland északi szigetének keleti partvidékén, és mind elpusztultak - közölte hétfőn az új-zélandi Természetvédelmi Hivatal.
A költési időszak előtt, legkésőbb március végéig kellene elvégezni számos, természetvédelmi szempontból érzékeny munkát, például a fecskefészkek biztonságos eltávolítását az építési területeken, vagy a fehérgólya-fészkek biztonságossá tételét - írja hétfői közleményében a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Kutyusodnak olyan nevet válassz, ami könnyen megjegyezhető, lehetőleg 1-2 szótagból áll csak és illik a kutya személyiségére. Mutatjuk, hogy 2024-ben mik lehetnek a legnépszerűbbek!
Ha velősen szeretnénk megválaszolni a kérdést, akkor az alábbi okokat tudnánk felsorolni: 100%-ig lebomlik, magasabb a hőtároló képessége, légáteresztő, puhább a tapintása, és nem kezelték semmilyen vegyi anyaggal, így bőrbarát.
Kedves Gazdi! A tengerimalacoknál leggyakoribb élősködő az atka és a gomba. Az atkánál jellemző tünet a szőrhullás mellett a fül vagy szem környékén vagy a megkopaszodott területen fehéres korpás terület, mivel az atka a bőrben él, kisebesíti, kiszárítja a területet. Illetve a malacka sebeket is kaparhat magának, és inkább a fejen, fül környékén jön ki. A gombánál a szőrhullás mellett kis foltokban, pikkelyszerűen megvastagodhat a bőr, és gomba inkább a testen jön ki. Miivel a malackának a hátán kezdett kihullani a szőre, előfordulhat, hogy gomba és atka egyszerre okozza a sebeket, mindkettő megtelepedett, mert meggyengült a malacka immunrendszere. Mindkét fertőzésnél alkalmazhatók vény nélkül kapható gyógyszerek. Atkára javsolt állatpatikában kaphatú ún. SH Rodemectin csepp kb 3000 Ft. Ebből felnőtt malacra javasolt 4 csepp: egy-egy a füle mögé a bőrére, kettő a sebes rész környékére. Ezt hetente egyszer meg kell ismételni minimum 4 hétig. Az üveg későbbi esetekre is elég, általában minden malackánál előjön életében néhányszor az atka. Javasolt lenne mellette vény nélkül kapható gombaellenes készítménnyel naponta egyszer kenni a csupasz részt 10-14 napig, vagy amíg nem kezd el kinőni a szőre. Tengerimalacoknál biztosan alkalmazható Nizoral, Canesten vagy Lamisil krém. A fertőzést okozhatja szennyezett forgács vagy széna: ajánlott a lehető legkevésbé poros, nagyszemű forgács, és a minél zöldebb, jó illatú, puha széna. Másik ok lehet az immunrendszer meggyengülése, más betegség jele is lehet, ezért ha a tünetek otthoni kezelés mellett 10-14 nap múlva nem csökkennek, javasolt állatorvos felkeresése egy általános ellenőrzésre. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Kedves Beatrix! Igen, az Ön által felsorolt változások mind lehetnek az ivartalanítás következményei. Ez a beavatkozás igen erőteljesen megváltoztatja a kutyus hormonháztartását, ami viszont az anyagcsere szabályozásában központi szerepet tölt be. Ilyenkor alaposan felborul a hormonegyensúly, aminek lehetnek ilyen tünetei. A szervezetet lehet segíteni - pl. homeopátiával -, hogy visszataláljon egy új egyensúlyi állapothoz. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! Kennel-köhögés, szívbetegség? Sok minden lehet... Az ún. kennel-köhögésnek, ami egy több kórokozós, vírusos, baktériumos betegség. Könnyen terjed egyik kutyáról a másikra, és gyakran makacs, sokáig megmaradó köhögos panaszokat okoz. Ki kellene vizsgálni Kedvencét, hogy szív (billentyű/izom) vagy tüdőeredetű (tumor/gyulladás/légcső-collapsus) problémával állunk szemben. Azaz: szükség van egy EKG-ra, szívultrahangra és egy tüdő(légcső)röntgenre. Szerintem nézesse meg egy olyan kollegával, akinek mindhárom vizsgálatra megvan a lehetősége... Mi az a kennel köhögés? >>
Kedves gazdi, rendelőnként változik, kutya kb. 6-9000 Ft. Valószínűleg lónál sem lehet sokkal több.
A kutyák és macskák vadász mivoltukból fakadóan előnyben részesítik a meleg táplálékot. Ez abból következik, hogy a régi időkben a vadászat során még melegen elfogyasztották az áldozatukat. Ebből fakadóan a meleg vízzel vagy húslével felöntött tápnak sikere lehet még a finnyás kutyáknál is.Az ösztönös viselkedés természetesen az, hogy válogatás nélkül felfalja amit elé rakunk, így ha természetes közeget akarunk biztosítani számára akkor úgy kell tálalnuk a táplálékát mintha az a hőn áhított vad lenne melyért megküzdött. Ha így teszünk, akkor nem kell attól tartanunk, hogy ott hagyja a vacsoráját, és biztos, hogy a számára legmegfelelőbb összetételű táplálékhoz jut.