666. A Merial PROTEQFLU vakcinája segített a lóinfluenza járvány megfékezésében
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A lóinfluenza, vagyis a lovak influenzája is régóta ismert, világszerte elterjedt, vírus okozta, lázas tünetekkel, köhögéssel járó betegség.
Jutalomfalattal nagyszerűen lehet motiválni a kutyák többségét, ezzel könnyedén magunkhoz hívhatjuk, és így a kutya hamar megtanulja, hogy a gazdihoz menni jó.
A törpenyúl ideális kisállat, mert tartható szabadban és lakásban egyaránt. A tenyésztők számtalan változatot hoztak létre, így mindenki megtalálhatja a neki tetszőt.
Két helyen is láttak nászruhás borzas gödényt (pelikán) tiszántúli halastavainkon a hétvégén.
Nem késő, de most már minél előbb be kellene adatni azt a következő oltást mielőtt még megbetegedne az a szegény kutya.
Az olvasottak alapján az első két dolog, ami eszembe jutott a pyometra (gennyes méhgyulladás), és a hasnyálmirigy gyulladás. Mindenekelőtt ezeket kellene sürgősen kizárni. A pyometra kizárásában segít az ultrahang vizsgálat, a hasnyálmirigy gyulladásra a vér amiláz szintjének emelkedéséből lehet következtetni. A leírtak alapján a bélelzáródás gyanúja is felmerülhet, de olyankor a has rendszerint érzékeny, az állat a has áttapintására fájdalommal reagál. Tekintettel arra, hogy a hányás és hasmenés nem specifikus tünetek, az említetteken kívül sok más egyéb is lehet a háttérben, amit csak további vizsgálatokkal lehet megállapítani. Kutyánál a 39,2 °C nem láz. A sárga hányadék gyomorsav (nem epe).
A hím feje és melle elsősorban sárga, míg a tojón alig találni sárga színt. A tojó homloka, feje teteje, pofa- és toroktájéka szürkéssárga, a fültájékon levõ folt kevésbé élénk, bóbitájában több a szürke.
Kedves Gazdi, ha a macska vemhesül, attól még nem szűnik meg másnapra a tüzelés... Biztosat csak ultrahangos vizsgálat után lehet mondani, illetve 60-67 nap után jöhetnek a kiscicák. Egyéb jelek a cikkben: http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/vemhessegre-utalo-jelek-a-macskaknal/3732/ De ha nem tenyészti a cicát, miért nem ivartalaníttatja??? A macskának is könnyebb lenne, nem ugrana ki az ablakon...
Kedves Judit! Kétféle módszer áll rendelkezésre: 1., diétás allergén keresés (nehézkes, nem mindig pontos, de kivitelezhető) 2., vérből törénő allergén vizsgálat (eléggé megbízható, a költsége viszont valamivel nagyobb, úgy 40-50 ezer Ft körüli, de teljeskörű, rendkívül részletes eredményt szolgáltat). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu