6696. A vadmacskák védelmére figyelmeztetnek a természetvédők a vadvilág napján
A Magyarországon őshonos és fokozottan védett vadmacskákra hívja fel a figyelmet a március 3-i vadvilág napja alkalmából a Pilisi Parkerdő.
A Magyarországon őshonos és fokozottan védett vadmacskákra hívja fel a figyelmet a március 3-i vadvilág napja alkalmából a Pilisi Parkerdő.
Március 3-án van a vadvilág világnapja, 2013-óta az ENSZ közgyűlésének döntése alapján ezen a napon a vadon élő növény-, és állatvilág sokszínűségét ünnepeljük - hívta fel a figyelmet a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az emberek mindennapjait a digitalizáció vezérli, ahol az online sportfogadás egyre elterjedtebb, ezért a felelős szerencsejáték-gyakorlatok keresése gyakran váratlan felismerésekhez vezethet minket. A háziállatok tulajdonságaikkal és folyamatos társaságukkal olyan értékes tanulságokat kínálnak, amelyeket az online sportfogadás területén is alkalmazhatunk. Ilyen például a fegyelem, a felelős döntéshozatal, valamint a mértékletesség.
A cicák pont annyira imádnak a napon lazítani, és a kertben ejtőzni, amennyire mi.Felelős gazdiként azonban gondoskodnunk kell a kullancsok elleni védelemről, hogy biztosan felhőtlenül teljen a tavasz és a nyár!
Nagy kirándulások, erdei túrák, séta a parkban – ha te is felhőtlenül szeretnéd élvezni a tavaszt és a nyarat a kutyáddal, akkor felelős gazdiként rengeteget tehetsz azért, hogy a legveszélyesebb kullancs által terjesztett betegségeket megelőzd! Elmondjuk, melyik betegségnek mik a jelei, és azt is, hogyan védheted meg a kutyádat!
Kedves Aggódó Kisgazdi! Mindenképpen érdemes lenne kideríteni, hogy mi áll kedvence panaszainak hátterében, pláne, hogy a kutyus még "élénk, szeretne játszani",- ahogy Ön írja. Egyetértek a kollégával abban, hogy németjuhászoknál, különösen idősebb korban, gyakori az ilyen és ehhez hasonló tünet, de azt a véleményét, hogy ez lenne a vég, nem osztom! Legvalószínűbb, hogy a gerinc mentén húzódó területek meszesedéséről, és/vagy kopásáról lehet szó, ami nyomja a hátulsó végtag idegeit, és ez okozhatja a panaszokat. Az eredményes kezeléshez fontos lenne tudni, hogy hol van és milyen jellegű az elváltozás, ezért egy röntgen-vizsgálatot mindenképpen javaslok. Utána pedig homeopátiával és egyéb szelíd gyógymódokkal érdemes lenne megpróbálkozni. Ha szeretné szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Elméletileg jó lenne, ha ugyanattól a gyártótól származó vakcinával végeznék a kölyökkori alapimmunizálást, de tapasztalatom szerint a gyakorlatban ez csak ritkán megoldható. Problémát ez természetesen nem okoz, teljes lesz a védettsége. Én még javasolnék egy kombinált oltást (DHPL, DHPPiL komponensűt), illetve ha már 3 hónapos (ahogy ezt Ön is írta) hamarosan jön a kötelező veszettség. Ha várhatóan kullancsos helyre járnak majd, jó lenne még a Lyme-kór elleni védőoltást is beadatni (Merilyme, Biocan-B stb.)...
Ha valami környezeti változás éri a nyuszit akkor elvesztheti a szobatisztaságot- mivel már régen ivarérett ezért ez nem a jelölés. A nyuszit könnyű megtanítani a szobatisztaságra, mert alapvetően szobatiszta állat. Ha nagy nyúltelepen tartjuk, akkor is egy helyre ürít. Így, ha először kiengedjük a nyuszit, várjuk meg, és figyeljük meg, hogy hova pisil. Akkor a kis tócsáját törölgessük fel, és oda, ahová rakta, oda tegyük az almos ládikáját. Tegyünk bele almot, (széna, forgács stb.) és tegyük bele a papír zsebkendőt, amivel feltakarítottuk a pisijét. Érezni fogja ott a saját szagát, és oda fog menni, pisilni. Persze lesznek balesetek. Ilyenkor résen kell lenni, ha a nyuszi pisilni készül, általában farolni kezd, és ha a fenekével egy biztos pontot ér, (például falat) akkor pisil. Ha ezt látjuk, tegyük bele az almos tálcájába őkelmét, és persze ha belepisil, dicsérjük meg nagyon. Olyan ez, mint a cicáknál, kutyáknál. Persze időbe telik, de 1-2 héten belül megtanítható erre. A bogyókat is oda fogja koncentrálni. Nyilván lesz olyan bogyó, amit elhagy, hiszen ez sajnos a nyuszi szokása, mert az anyák így jelölik a territóriumukat. Vagyis körbebogyózzák. Viszont erről is le lehet szoktatni, csak figyelni kell a nyuszira, és persze dicsérni nagyon sokat. :-)
A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog. A bágyadt, apatikus állapothoz gyakran társul étvágytalanság, esetleg inni sem hajlandó az állat. Kölyökkutyánál mindenképpen ajánlott az állatorvos mihamarabbi felkeresése, mertők ilyenkor különösen veszélyeztett helyzetben vannak: nem tudjuk, milyen nemű, kapott-e oltást, bolhátlanítva volt-e, féreghajtva volt-e stb Tehát irány az állatorvos! Olvass tovább! Milyen nevet adjunk a rottweilernek?
Az epilepsziás rohamoknak igen sokféle típusuk van. Elofordul, hogy csak egyetlen izomcsoport, vagy egy testfél görcse jelentkezik. Konzultáljanak kezeloorvosukkal, illetve a rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jelleguek voltak, volt-e valamilyen elozményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Gyakori rohamoknál már szükség van tabletta állandó szedésére, amelyet állatorvosuk írhat fel, vizsgálat után. Ezen kívül javasolt vérvizsgálatot is végeztetni, annak megállapítására, nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. Őket ajánljuk:Epilepsziás Kutyákért Alapítványhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/