6786. Lóversenyfogadás kisokos- Ezeket érdemes tudni mielőtt belevágsz!
Senkinek nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy a lóverseny az egyik legizgalmasabb fogadási forma. A lóverseny fogadás alapjait azonban sokan nem ismerik.
Senkinek nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy a lóverseny az egyik legizgalmasabb fogadási forma. A lóverseny fogadás alapjait azonban sokan nem ismerik.
Te tudod milyen lovas sportok szerepelnek az olimpián? Mi összegyűjtöttük!
A kétkerekű járművek, így a robogók karbantartása is egy nagyon fontos művelet. Sajnos sokan elfeledkeznek a rendszeres ellenőrzésről és már csak akkor foglalkoznak vele, ha valamilyen probléma, meghibásodás jelentkezik. Pedig a legtöbb hibát meg lehet előzni rendszeres karbantartással.
Ha nyár, akkor egyértelműen a szabadban kell tölteni a lehető legtöbb időt. Tökéletes alkalom lemenni a barátokkal rúgni a bőrt pár órát, de a profi edzések is ott vannak, valamint a nyári bajnokságokról, kupákról sem érdemes lemaradni. Az biztos, bármelyiket választjuk, egy focicipőre garantáltan szükség lesz.
Otthonunk külső felületeinek színe is hangsúlyos kérdés, amikor építkezük vagy felújítunk. A külső festés növeli a vonzerőt, és minél jobb a vizuális hatás, annál nagyobb lesz ingatlanunk értéke. Nemcsak a szín számít azonban, hanem az is, hogy mennyire egyedi a megjelenés.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, hogy amennyiben nem bízik meg jelenlegi állatorvosa tanácsaiban, keressen fel egy másik kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Részletes kivizsgálás szükséges a bonyolultabb esetek megoldására, hogy később ne forduljanak elő szövődmények. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Ha látsz a szőrében korpához hasonló dolgot, akkor lehet egy kis gomba. Egyébként a tavasz jön, ezért az oroszlánok és a rexek sajnos érzékenyebbek a szőrváltásra is. Igaz nincs náluk vedlési időszak, szinte folyamatos a szőrcsere, mégis ezeknél a fajtáknál ezt észrevehetjük. El fog múlni. Bár orvostól lehet kérni krémet, ami meggyorsítja a visszanövést- de nem napok alatt fog elmúlni...
Kedves gazdi! A leírása alapján valóban fokális rohamokat látott kutyusán. A kutya kivizsgálásával és gyógyításával kapcsolatosan: pontos kórelőzményi adatfelvétel és kivizsgálás szükséges. Egyéb információk érdekében, bármikor hívhatja az ügyeleti számunkat: 0620-9-943157 Üdvözlettel: dr Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Valószínűleg daganatos megbetegedésről van szó. Esetleg gyulladáscsökkentő, és antibiotikum adagolása 4-5 napig javasolt lenne. Ha semmit nem reagál a képlet, akkor felesleges várni. Én biztosan csinálnék egy röntgen felvételt, hogy ellenőrizzem nincs-e áttét. Ha nincs akkor feltétlenül a műtétet javasolnám, minél hamarabb. Természetesen minden altatásnak van kockázata, de a gázos altatás a létező legbiztonságosabb anesztéziás mód az ember és az állatgyógyászatban egyaránt. Keressen fel egy egzotikus állatokkal foglalkozó állatorvost: pl ExoPet http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/exo-pet-allatgyogyaszati-centrum/323/
Sajnos az ilyen korban lévő kutya esetében a fiatal korban elmaradt szocializációt és nevelést nagyon nehéz (de nem lehetetlen !) pótolni. Amennyiben megállapítható, hogy a fajtársakkal szembeni viselkedésének jelentős része az un. 'szexuális indittatás' (2 évesen ugyanis most lett tenyészérett, innentől kezdődnek csak igazán a bajok)- akkor az ivartalanítás még ebben a korban is egy jó lehetőséget jelenthet a fentiekben említettek pótláshoz. Stefan Siman Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást.