676. Hogyan védd macskádat a vírusos fertőzésektől?
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
Nincs olyan év, hogy ne betegednének, sőt halnának meg emberek ezek valamelyiknek a mérgétől. Természetesen ezek az állatok nem az ember ellen fejlesztették ki veszélyes fegyverzetüket...
Amerika elnökének, Barack Obamának a kutyája április 14-én, kedden érkezett a Fehér Házba. A 6 hónapos virgonc, szobatiszta, bútorkímélő kutyakölyökért az egész Obama-família odavan.
A 40 centisre megnövő leopárd leguán (Gambelia wislizenii) színe szürkésbarna, a test tetején és alján leopárdmintázat található. Eredeti élőhelyén száraz, homokos gyér vegetációjú területen él.
A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul a kutyába belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a bundában...
Kedves Érdeklődő! Csirke-, kacsa-, liba-, pulykacsontokat mindenképpen mellőzni kell a kutyák étrendjéből, mert ezek a csontok nagyon kemények, élesen törnek, és ezek az éles szilánkok felsérthetik a bél nyálkahártyáját, esetleg perforációt is okozhatnak.Olvassa el a nagytestű kutyafajták helyes táplálását >> Kutyának csontot? >>
Kedves Karóczaki Zsuzsanna! A levele alapján, sajnos valóban epilepszia betegséggel állunk szemben mindkét kutyán. A rohamtünetek azért különböznek, mert mindkét kutyusnak más-más agyterületen található az epilepsziás góc. Az Ön kutyusának, tipikus francia buldogokra is jellemző roham tünete van, mely ébredési roham formájában jelentkezik. Nagyon sok ilyen típusú epilepsziában szenvedő beteget tartok epilepszia gondozásban, Ha a honlapomon, www.kutyaepilepszia.hu, megnézi a videók között Borisz 3-as videót feltehetően ismerős lesz a rohamtünet. Természetesen a hormonális folyamatok, nagy fokban befolyásolják az első roham jelentkezést, gyakori az ivarérés elérése körüli rohamindítás, azután már spontán generálódnak a rohamok az agyban. Jómagam, 23 éve foglalkozom epilepsziás kutyák és macskák kivizsgálásával és gyógyításával, nagyon szívesen vállalom az Ön kutyusának is a kezelését. Ezzel a rohamtípussal igen gyakran találkozom és nagyon jól reagál a tartós antiepileptikus kezelésre , gyakori a végleges gyógyulás is. Üdvözlettel: Dr. KIss Gabriella kissgabriella@vipmail hu.
Azt javaslom minél előbb vigye vissza hogy kiderülhessen mi okozhatja ezt az állapotot.Ha kiderül az ok akkor a gyógyulás esélye is nagymértékben megnövekszik.
Kedves Csilla! Amennyiben valamilyen fertőzés vagy megfázás áll a háttérben, akkor az alábbi homeopátiás szerekkel lehet az immunrendszerét erősíteni, és a gyógyulását segíteni: ECHINACEA, VINETOXICUM, UNCARIA TOMENTOSA és PELARGONIUM. E szereket alacsony potenciában (CH5 v. CH9) adagolhatja napi 3x 1-1 bogyócskát mindegyikből, vízben feloldva. Ha pár napon belül nincs lényeges javulás, akkor javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a malacka egyedi tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Több oka is lehet a viselkedésnek: - agy fajta kedvesség, szeretet gesztus a fajtárs irányába - kölyök korból megmaradt viselkedési minta, a játékrahívás testbeszédjelek egyike - a másik irányába mutatott gondoskodó, higienikus, tisztító tevékenység (ez akkor lehet, ha a kutya fülében valamilyen szennyeződés, kezdeti fülbetegség van kialakulóban) A probléma abból lehet, ha ez túlzott mértékűvé és berögzött rituélévá válik ez az egész, mert sem a szuka kutya nem mutat ellenállást, sem a gazdi (mint falkavezér) nem korlátozza.