676. Hogyan védd macskádat a vírusos fertőzésektől?
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
Nincs olyan év, hogy ne betegednének, sőt halnának meg emberek ezek valamelyiknek a mérgétől. Természetesen ezek az állatok nem az ember ellen fejlesztették ki veszélyes fegyverzetüket...
Amerika elnökének, Barack Obamának a kutyája április 14-én, kedden érkezett a Fehér Házba. A 6 hónapos virgonc, szobatiszta, bútorkímélő kutyakölyökért az egész Obama-família odavan.
A 40 centisre megnövő leopárd leguán (Gambelia wislizenii) színe szürkésbarna, a test tetején és alján leopárdmintázat található. Eredeti élőhelyén száraz, homokos gyér vegetációjú területen él.
A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul a kutyába belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a bundában...
A kézzel nevelt madaraknál rendszeresen előfordulnak ilyen "tünetek". Mivel nem kapják meg azt a típusú nevelést, amit a valódi szüleiktől, így az embert fajtársukként kezelik. Ez idáig jól is hangzik, mert a kézzelnevelés egyik célja is ez. Viszont a madárka, minél idősebb, annál inkább ösztönösen igyekszik a fajtársak közti rangsorban minél feljebb kerülni. Szerencsés esetben egy, ritkábban több családtagot is elfogad, mint leendő párt, vagy magasabb rendű családtagot. Hogy milyen viselkedés várható egy-egy madártól, az részben fajtól, de egyéniségtől is függ. Szeretetteljes, de határozott és következetes neveléssel egy, még nem ivarérett nagypapagájjal esetleg még meglehet értetni, hogy agresszív viselkedése számára kellemetlen következményekkel jár. Ilyen az elmaradó csemegék, vagy társaság hiánya, ami a szocializációs kapcsolatokra érzékeny papagájokra általában hatással van. Csak megjegyzem, lehet, hogy egy szülők által nevelt madárfióka megszelídítése, bizalmának elnyerése nem könnyű feladat, de általában megbízhatóbb, megfelelő identitás tudatú, mint mesterségesen nevelt társai. A kézzelnevelt fióka még olyan, mint egy csecsemő, mindenkihez kedves, de hogy ez a tulajdonság idősebb korára is megmaradjon, legalább annyi empátia és szakértelem kell, mint a szelídítéshez és többször lesz sikertelen a végeredmény. A fejlettebb nyugati civilizációban számos menhely található az ilyen madarak számára, de ebben az országban sajnos inkább csak a kupecek, vagy madártartásra kevésbé alkalmas emberek csapnak le az olcsón, vagy ingyen elvihető madárra. Minderre gondolni kell, mielőtt madarat vásárolnánk. Jó tanácsokat kaphat pl. az Index fórumok közül a "Papagájok minden mennyiségben" fórum törzsgárdájától(néha kicsit szigorúak, de nem kell megsértődni), akik számos ilyen problémával találkoznak és a sikeres megoldáshoz számos út vezethet. Remélem Ön is megtalálja.
Kutyáknál a párzás és a kölykezés körüli folyamatok nem olyan magától értetődő módon történnek, ahogy azt sokan elképzelik. Teljesen egészséges szukánál is tapasztalunk olyat, hogy "nem áll meg a kannak". Amennyiben tenyésztői szándékuk nem komoly, a mihamarabbi ivartalanítását javasolnám a szukának, mert ezzel pozitívan befolyásolhatjuk időskori egészségüket. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Sajnos a leírásból nem derül ki hogy most is a szokásos injekciót kapta-e a kutya a korábbi adagban vagy esetleg mást, vagy a szokásosat de más adagban. Erről csak a kezelő állatorvs tud felvilágosítást adni,és nincs az a szakértő aki kitalálja hogy mit és mennyit kapott.Márpedig enélkül az sem mondható meg hogy lehet-e az adott gyógyszernek a beadott mennyiségben ilyen /mellék/hatása.
Azonnal vigye állatorvoshoz!!!
Kedves gazdi! Érdemes lenne megmutatni állatorvosnak, így látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. üdv