676. Hogyan védd macskádat a vírusos fertőzésektől?
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
Nincs olyan év, hogy ne betegednének, sőt halnának meg emberek ezek valamelyiknek a mérgétől. Természetesen ezek az állatok nem az ember ellen fejlesztették ki veszélyes fegyverzetüket...
Amerika elnökének, Barack Obamának a kutyája április 14-én, kedden érkezett a Fehér Házba. A 6 hónapos virgonc, szobatiszta, bútorkímélő kutyakölyökért az egész Obama-família odavan.
A 40 centisre megnövő leopárd leguán (Gambelia wislizenii) színe szürkésbarna, a test tetején és alján leopárdmintázat található. Eredeti élőhelyén száraz, homokos gyér vegetációjú területen él.
A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul a kutyába belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a bundában...
A gyógytápok soha nem önállóan működnek, hanem a szükséges gyógyszerekkel együtt tudják a legjobban kifejteni a hatásukat. Ha van lehetőségük arra, hogy szívbeteg kutyáknak való gyógytápot is adjanak neki, akkor ez hatékonyan segítheti a kezelést. Ma már többféle szívgyógyszer is létezik ( a "ma már" azt jelenti, hogy legalább 8-10 éve), azt, hogy éppen melyik lenne a legjobb az adott betegnek, sokféle szempont alapján lehet és kell eldönteni. Jó lenne egyszer a közeljövőben felkeresni vele egy kifejezetten kardiológus állatorvos szakembert (több helyen is van ma már ilyen szakrendelés), aki segíthetne a megfelelő gyógyszeres kezelés beállításában. A kíméletes életmód azonban sok mindenben hasznos lehet!
Kedves Gazdi! Minél hamarabb el kellene vinni a kutyust állatorvoshoz! Otthon nem fog tudni mit kezdeni vele.
Az atka mozog tehát könnyű észrevenni. Leginkább a torkán a pikkelyek alatt keresse. Ha megtalálta Insecticid vagy Frontlie nevű szerekkel könnyű kiírtani, vattával törölje át az atkás bőrt (szájába azért ne kerüljön) és a terráriumot is fújja körbe. A fekete folt lehet attól hogy az atkacsípés helyén a bőr alá került egy kis kosz, vedlés után szerintem eltűnik. A kezelést két hét múlva ismételje meg mert az atka petéire nem hat a szer.
Kedves gazdi! Ha a cicájánál egyensúlyzavart észlel, függetlenül attól, hogy kismértékű vagy erőteljes-e az egyensúlyzavar, minél hamarabb vigye el egy kisállatokkal is foglalkozó állatorvoshoz. Az egyensúlyzavar ugyanis mindig valamilyen idegrendszeri eredetű betegség és/vagy a közép- és a belsőfül betegségeinek a tüneteként jelentkezik az állaton, ezt csakis állatorvos tudja vizsgálatok alapján diagnosztizálni és gyógykezelni.
Kedves Gazdi! Házinyulaknál viszonylag ritkán megállapított bántalom a bolha. Élősködő: Spilosyllis cuniculi a házinyúl bolhája, mely csak ideiglenesen, vérszívás céljából tartózkodik az állaton. A nyúl a bolhát sajnos akár az előrecsomagolt szénától is megkaphatja - persze ez nem gyakori -, de nem szükséges fertőzött területre vinni a nyuszit ahhoz, hogy ez az élősködő megtelepedjen benne. Tünetek: A súlyos bolhásság tünetei fiatal állatokon figyelhetők meg. Az állat nyugtalan, bőrén helyenként szúrásnyomok találhatók. Az állat többet vakaródzik, mint eddig. Feltűnően, hirtelen kap a bundájához. Ha belefújunk a szőrébe akkor láthatjuk a bolhák ürülékét, ami kis mákszemhez hasonlít. (Érdekessége a bolhaürüléknek, ha vizet csepegtetsz rájuk, akkor lilás színt vesz fel a víz, mintha hipermangánt szórnánk bele. Sokan a fehér felületekre járó házi kedvencnél - például, ha a kádba jár inni - erről veszik észre, hogy bolhás az állat.) Ha már elszaporodtak a bolhák, akkor akár magát az állatot is láthatjuk futni a szőr tövénél. Megelőzés: Léteznek megelőző és gyógykezelő készítmények. Ezeket a tünetek súlyosságától függően az állatorvos írja fel. A megfelelő higiénia, - mint minden betegség esetében - kritériuma a megelőzésnek. Ilyenkor a megfelelő bolhairtóval kezeljük az állatot. Majd egy alapos fürdetés sem árt ilyen esetben. A ketrecét is kezelni kell a megadott bolhairtó szerrel. Majd egy hét múlva megismételni az egész folyamatot - ekkor azonban már nem kell a nyulat megfürdetni. Így a lerakott petékből kikelő bolhákat is el tudjuk pusztítani. Amivel lehet őket kezelni: Kifejezetten nyulaknak való ADVANTAGE spot on, NEOSTOMOSAN és INSECTICIDE 2000 spray.