6811. Ehető-e a halloween-i tök kedvenceink számára?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
ez itt egy rövid bevezető
A zöldfalak egyre népszerűbbek a beltéri terekben, hiszen nem csak esztétikusak, hanem javítják a levegő minőségét és növelik a komfortérzetet. De felmerül a kérdés: mennyire biztonságosak ezek a növények a háziállataink számára?
Öt ló vágtázott az M5-ös autópályán, szerencsére komoly baleset nem történt, de történhetett volna. Ki ilyenkor a felelős?
A mai rohanó világban, ahol a magunk szabta szédítő iram mellett a természeti környezet is intő jeleket küld felénk, a rendszeres testi és lelki feltöltődés, természetesen a fenntarthatóság szempontjainak figyelembevételével, nélkülözhetetlen egészségünk megőrzéséhez.
A lezajlott heregyulladás biztosan nem jár a fedezőképesség megváltozásával. Az egy más kérdés, hogy a termékenyítő képességben lehetnek esetleg zavarok, ha a gyulladás érintette a spermiuomokat termelő szöveteket. Ez azonban csak nagyon extrém esetben ér el olyan szintet, hogy az ivarsejt termelés erősen visszaessen. A lezajott heregyulladásnak biztosan nem lesz köze a kutya vérmérsékletéhez, viselkedéséhez.
1./ Ha a csonterősítés (főleg, ha nem röntgenkép alapján született a döntés) nem vezetett eredményre, - akkor illene tovább diagnosztizálni a tünetet. A fájdalomcsillapítást nem lehet még egy évtizedig csinálni ! Forduljon mozgás-szervi specialistához. 2./ Egyértelműen rangsor/dominancia probléma, (aminek feltehetően genetikai háttere is van, de nincs összefüggésbe azzal, hogy 10 alomtestvér volt !)- ami még az álom/regenerálódás időszekot is befolyásolja. Ajánlom figyelmébe a www.szuperKUTYA.hu programot és a "Félős és Agresszív kutyák" e-learning ismeretterjesztő oktatást: www.4tappancs.hu
A szembetegségek kezeléséhez, a korrekt diagnózis felállításához elengedhetetlen az alapos és szakszerű szemészeti vizsgálat, látatlanban nem lehet mondani semmit. A kamilla tea a sérült szemen valószínűleg nem fog segíteni. Javaslom az állatorvos felkeresését.
Kedves Érdeklődő! Mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, hiszen itt kb. 10-20 oldalt tudnék írni a cicasántaság okairól, a teljesség igénye nélkül. Egy alapos és szakszerű vizsgálattal viszont valószínűleg hamar megállapítható a sántaság oka (trauma? fertőzés? egyéb szervi baj? stb.). itt talál Önhöz közeli ortopéd állatorvos: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Sajnos ezt akkor, ha az állat termékeny tojásokat rak.. előbb nem... Üdv-ÉVa