6831. Meghalt a világ legkövérebb macskája
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Az emberek körében régóta él az a sztereotípia, hogy a kutyák és a macskák természetüknél fogva ellenségek. Bár vannak esetek, amikor ezek az állatok valóban nem jönnek ki jól egymással, sok példa van arra is, hogy békésen élnek együtt, sőt, barátságot kötnek. Ahhoz, hogy kutyádat és macskádat sikeresen összeszoktasd, türelemre, időre és megfelelő stratégiára van szükség. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk, hogyan teheted zökkenőmentessé ezt a folyamatot.
Az otthon kényelme ma már elképzelhetetlen a modern hűtő-fűtő klímaberendezések nélkül. Az ilyen klímák nemcsak a forró nyári napokon biztosítanak hűvös, friss levegőt, de télen is hozzájárulnak a megfelelő hőmérséklet fenntartásához. Ha pedig háziállataid is vannak, még fontosabb, hogy olyan készüléket válassz, amely egyszerre kényelmes, hatékony, és figyelembe veszi az otthon környezeti igényeit. De vajon milyen klíma illik legjobban az otthonodba? Nézzük meg, mit érdemes figyelembe venni!
Számos betegség, nehézség esetén nagy segítség lehet egy jól képzett segítő kutya. De melyek ezek a betegségek? Összegyűjtöttük!
A legfontosabb szempont azonban nem feltétlenül a fajta, hanem az adott kutya temperamentuma, intelligenciája, nyugodtsága és tanulékonysága. De vannak kutyafajták amikből könnyebben válhat segítőkutya.
Kedves Érdeklődő! Sajnos nem találtunk olyan szakértőt, aki érdemben tudna ezekre a kérdésekre válaszolni. A témáról bővebben olvashat itt: http://oriascsiga.5mp.eu/web.php?a=oriascsiga&o=YG70OEMdZC illetve itt érdeklődhet: Éticsiga Terméktanács2101 Gödöllő, Tessedik S. u. 4.Tisztviselő: Dr. Pacs István elnök, Tihanyi Istvánné titkárTelefon: 06 28 421-922Fax: 06 28 421-922
Ha a kutya lázát a végbélben mérte,akkor ez az érték csak egy enyhe hőemelkedés,nem igényel lázcsillapítót.Feltételezem hogy most nem evett havat,nem amiatt köhög.A köhögés okának felderítését és a szükséges kezelést bízza inkább állatorvosra.
Kedves Gazdi! Bármely kutyus elkaphatja, de elég nagy az egyedi érzékenység. A generalizált formánál fontos tényező az immunrendszer állapota. Tehát megkaphatja, de ehhez nem szükséges egy biztosan demodexessel találkoznia sem. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Tybet! Egy ilyen jellegű probléma homeopátiás kezelése minden esetben egyedi állapotfelmérést igényel. Ilyenkor a fizikális vizsgálat mellett egy részletes beszélgetés szükséges ahhoz, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront a tünetein, az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni kedvence számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Segítheti még az erek falának erősítését a feketeáfonya, feketeribizli és feketeberkenye bogyós gyümölcseinek koncentrátuma, melynek beszerzésében tudok segíteni. http://www.kimintvet.hu/gyotap/gyogytapl.html Ha szüksége lenne még további információkra a terápiával kapcsolatban, kérem hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A konzerveknek van valamennyi folyadéktartalma, úgyhogy kiszáradni biztos nem fog a kutyus. Biztos, hogy a tálkán kívül nincs más lehetősége vizet inni? Szerintem nem beteg, de ha a következő napokban egyáltalán nem iszik és/vagy más egyéb tünet jelentkezne, akkor keressen fel ezügyben egy állatorvos kollegát. Egyébként nemsokára úgyis oltani kell, akkor - gondolom - úgyis megvizsgálják... esetleg legkésőbb akkor kérdezzen rá...