6831. Meghalt a világ legkövérebb macskája
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Az emberek körében régóta él az a sztereotípia, hogy a kutyák és a macskák természetüknél fogva ellenségek. Bár vannak esetek, amikor ezek az állatok valóban nem jönnek ki jól egymással, sok példa van arra is, hogy békésen élnek együtt, sőt, barátságot kötnek. Ahhoz, hogy kutyádat és macskádat sikeresen összeszoktasd, türelemre, időre és megfelelő stratégiára van szükség. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk, hogyan teheted zökkenőmentessé ezt a folyamatot.
Az otthon kényelme ma már elképzelhetetlen a modern hűtő-fűtő klímaberendezések nélkül. Az ilyen klímák nemcsak a forró nyári napokon biztosítanak hűvös, friss levegőt, de télen is hozzájárulnak a megfelelő hőmérséklet fenntartásához. Ha pedig háziállataid is vannak, még fontosabb, hogy olyan készüléket válassz, amely egyszerre kényelmes, hatékony, és figyelembe veszi az otthon környezeti igényeit. De vajon milyen klíma illik legjobban az otthonodba? Nézzük meg, mit érdemes figyelembe venni!
Számos betegség, nehézség esetén nagy segítség lehet egy jól képzett segítő kutya. De melyek ezek a betegségek? Összegyűjtöttük!
A legfontosabb szempont azonban nem feltétlenül a fajta, hanem az adott kutya temperamentuma, intelligenciája, nyugodtsága és tanulékonysága. De vannak kutyafajták amikből könnyebben válhat segítőkutya.
Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, elég sok problémát, tünetet írt le! A 2 m-es lánc pedig igenis rövid! Az állatvédelmi törvények értelmében minimum 4 m-es láncon tartható csak kutya!
1./ A retrievert és a vizslát cirkuszi mutatvány vagy film szerep erejéig, rendkívül hosszadalmas és előre jól megtervezett munkával (gyakorlatilag születésüktől egyszerre/együtt nevelve, 24 órás emberi felügyelettel) be lehet nevelni arra, hogy ösztönrendszere szerinti zsákmányállatot ne zsákmányként kezelje. De az Ön által vázolt helyzet és realitás messze áll ezektől a lehetőségektől. 2./ A saját nyuszi elfogadása könnyebb feladat, - amit csak az könnyít meg nagymértékben, ha NEM vadászkutya fajtacsoportba tartozik a kutya. Tehát a retriever és vizsla szinte itt is kizártnak tekinthető - reálisan mondva: a rizikó és a macera messze nincsenek arányban egymással!!! 3./ A vázolt tartási körülmények alapján ne válasszanak vadászkutyát. 4./ A "szobakutya" és a "félős kutya" két külön fogalom. 5./ Amelyik kutya nem reagál az életterébe "betolakodó" vadon élő állatra, - akár egy "szobacirkáló Yorki", akár egy "udavarőrző Hovawart" -, az gyakorlatilag nem viselkedik természetesen. Ne hallgassanak az ismerőeik és amatőr kutyaszakértők olyan jellegű tanácsaira, amelyek a szabályokat igyekeznek megerősíteni. Fogadják fenntartásokkal a "... a sógoréknak volt egyszer egy .... amelyik ...." kezdetű anekdotákat. Válasszanak egy terelő vagy házőrző típusú kutyát, biztonságosan kerítsék körbe a területet, és keressék meg külön-külön az életnek azon pillanatait amikor a társállat kutyájuk okoz örömet és azt amikor az állatvilág más egyedei. Ne essenek bele a XXI. század azon civilizált emberi tévedéseibe, amikor keverni próbálják a természet alkotta rend kategóriáit.
Minél sürgősebben vigye el állatorvoshoz, talán még nem késő!
Ezt a vizsgálatot végző állatorvos tudja majd megmondani, miután - minél hamarabb! - elvitte hozzá a macskát!
Kedves Gazdi! Kedvenceinknek csak kivételes esetben adjunk humán használatra rendelt gyógyszert, mert súlyos komplikációkat okozhat! A gyógyszerek dózisát ilyen kis tömegű állatoknál nagyon pontosan kell beállítani. Az ön által leírt tünetek sajnos túl általánosak ahhoz, hogy pontos diagnózist adjunk. Amennyiben az eddigi kezelések nem bizonyulnak hatékonynak, forduljon specialistához! Ajánljuk a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kar Központi Oktató Kórház Egzotikus Osztályát. Üdvölettel: A Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata