6841. Tilos lesz kutyát és macskát árusítani az állatvásárokon
A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet szerint a jövőben tilos lesz bizonyos állatfajok árusítása az állatvásárokon.
A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet szerint a jövőben tilos lesz bizonyos állatfajok árusítása az állatvásárokon.
A tengerimalacvédők azt szeretnék elérni, hogy a kutyák, macskák és némely madarak után, a tengerimalacok árusítását is tiltsák meg az állatvásárokon.
Összegyűjtöttük a hét legcukibb kutyás videóit, hogy nektek már ne kelljen.
Szerencsére egyre többen vannak olyanok, akik számára fontos a környezetvédelem, és aktívan is képesek tenni a környezet megóvásáért.
Azok számára, akik szeretik a természet közelségét otthonuk kényelmében élvezni, a terasz jelenti a legkiválóbb helyszínt. A terasz kényelmét azonban nagyban befolyásolja az időjárás: nyáron az árnyék nélküli tér elviselhetetlen hőséget, télen pedig hideget hozhat.
A rejtett here a későbbiekben okozhat gondot (daganat). Ezért annak eltávolítása javasolt. Egyúttal a másik herét is javaslom eltávolítani.
A shar pei különleges fajta, egy csomó olyan betegséggel és állapottal, ami más kutyafajtákban nem fordul elő, így sok állatorvos, aki csak ritkán találkozik ilyen fajtával, nem ismeri fel ezeket a dolgokat. Emiatt a shar pei egyik-másik jellegzetes bajának felismeréséhez komoly tapasztalatok és nagy shar pei forgalom kell. Azt, hogy a leírt tüneteket mi okozta, én biztosan nem tudom megmondani, de van egy ilyen tapasztalat állatorvos kollégám, aki szerintem biztosan érdemben hozzá tud szólni a dolgokhoz. Hozzá kellene elmenni. Dr. Seregi Antalnak hívják, és Budapesten a XI. ker. Gazdagréten dolgozik a FeliCavet Állatkórházban.
Kedves Gazdi! A találgatás helyett javaslom, minél hamarabb vigye el cicáját állatorvoshoz. Ez sajnos nem az az eset, amikor látatlanaban tanácsot lehetne adni...
Kedves Manyika! Az, hogy hányszor etetjük egy nap kedvencünket, az csakis tőlünk és a családunk időbeosztásától függ. A legtöbb gazdi naponta egyszer vagy kétszer ad enni kedvencének, de akadnak akik háromszor adnak kisebb adagokat. Az, hogy reggel vagy este, gyakorlatilag mindegy. A kutya mindkettőhöz hozzászokik, ha a kutya házőrző és este "dolgozik" akkor talán maradjon inkább az esti etetése.
Magától is elmúlik, de segíteni, gyorsítani lehet Bach-virágterápiával. Ez utóbbihoz töltse ki a szerválasztó lapot és küldje el nekem >>> http://www.4tappancs.hu/download/m_bvszerval.doc Állatorvosi kezelés nem szükséges, mert ez nem testi bántalom.