6841. Egyre több vonuló parti madárfaj van veszélyben
Újabb tizenhat vonuló parti madárfaj, köztük Magyarországon is átvonuló faj került át magasabb fenyegetettségi kategóriába a Természetvédelmi Világszövetség úgynevezett vörös listáján.
Újabb tizenhat vonuló parti madárfaj, köztük Magyarországon is átvonuló faj került át magasabb fenyegetettségi kategóriába a Természetvédelmi Világszövetség úgynevezett vörös listáján.
A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet szerint a jövőben tilos lesz bizonyos állatfajok árusítása az állatvásárokon.
A tengerimalacvédők azt szeretnék elérni, hogy a kutyák, macskák és némely madarak után, a tengerimalacok árusítását is tiltsák meg az állatvásárokon.
Összegyűjtöttük a hét legcukibb kutyás videóit, hogy nektek már ne kelljen.
Szerencsére egyre többen vannak olyanok, akik számára fontos a környezetvédelem, és aktívan is képesek tenni a környezet megóvásáért.
A kutya olyan állatfaj, amelynek egyedei igencsak hajlamosak arra, hogy mindent (bármit) felegyenek egyetlen szempillantás alatt, ha erre módjuk és lehetőségük van (és a gazdi nem figyel eléggé). Ilyenkor gyakran lesz ettől gyomorhurutjuk (emberi fogalmakkal gyomorrontásuk). Mindazok a "produkciók", amiket leírt,, ennek a jellegzetes velejárói, a hányás pedig az öngyógyítás jó eszköze. Akárcsak az is, hogy ettől látványosan meggyógyulnak. Véleményem szerint nincs sok aggódni valója, legfeljebb annyit tehet az ilyen események ritkítása érdekében, hogy jobban figyel arra, hogy hol jár az orra és a szája, és igyekszik megelőzni, hogy olyasmit is felegyen (lenyeljen), amit esetleg nem kellene. Mit tehetünk, ha rossz a kutyánk emésztése?
Kedves Gazdi Egy ilyen fiatal kölyöknek szüksége van arra, hogy a gazda közelében legyen. Ha folyton külön van zárva az nem jó, mert nem természetes és a kellő kötődés sem tud kialakulni. Ráadásul a kutyát csak akkor lehet kennelbe tenni (elkülöníteni), ha le van fárasztva fizikailag és agyilag is. Tehát a megoldás a több együttlét és a megfelelő fárasztás. Ha fáradt, akkor már be lehet tenni a kennelbe, mert aludni fog, nem hisztizni. Ez a jó irány;) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája A kölyökkutyák szocializációja A kölyökkutya viselkedése
Kedves Vivien! A leírtak alapján én majdnem biztosra veszem, hogy valamilyen fizikai betegség áll a háttérben, ezért mindenképpen azt javaslom, hogy minél előbb vizsgáltassa meg a cicát állatorvossal! Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata www.kimintvet.hu mobil: +36 (20) 928-4425 Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Kedves Hölgyem/ Uram! Sokszor ha dudor van a nyuszin, abban genny van. A nyusziknál ez a tályog szerű valami nagyon sűrű- általában csak mútéti úton lehet eltávolítani, és legtöbbször míg a gyulladás fennáll, antibiotikumot kell kapnia. Nem tudom, hogy ez ilyen valami volt-e, vagy valami más. Bár a képen egyértelműen valami más van. Újratermelődik ez a valami a dudorban? Esetleg ismét meg lett nyitva műtétileg? Sajnos vagy nem sajnos, de ilyen képződménnyel még nem találkoztam. Esetleg érdemes lenne megőrizni ha legközelebb is kiszednek belőle valami hasonlót, és bevizsgáltatni valakivel. Jobbulást a nyuszikának
Üdvözlöm! Első sorban mindenképp szét kéne választani a nőstényt és a hímet. Mivel ők magányosan élő állatfaj a természetben is csak szaporodás ideje alatt találkoznak. Sajnos halálos kimenetelű is lehet a dolognak, ha együtt maradnak. A nőstény kapjon most sok fehérjét, lisztkukac lehet élő vagy szárított, ha nem eszi akkor natur sajt vagy főt tojásfehérje. Mindenképp nyugalom kell most neki, mert a sok stressztől komplikáció léphet fel a szüléskor, ami mind az anya és a picik életébe kerülhet. www.horcsoginfo.hu oldalt olvassátok át és ajánlom a fb-on a hörcsög imádók csoportot. Ott segíteni fognak a picik elhelyezésében, vagy a hörcsögmentés is. Illetve milyen a helye? Ha nem elég ingergazdag akkor szoktak még esetleg inaktívabbak lenni.