686. Milyen a jó madáreleség? Táplálkozási tanácsok papagájoknak
A papagáj alaptakarmányát feltétlenül ki kell egészítenünk zöldséggel, gyümölccsel, vitaminnal, ásványi anyaggal, valamint állati és növényi fehérjével.
A papagáj alaptakarmányát feltétlenül ki kell egészítenünk zöldséggel, gyümölccsel, vitaminnal, ásványi anyaggal, valamint állati és növényi fehérjével.
Zsírfarkú egerünk farkában zsírt és vizet raktároz (mint teve a púpjában), és átvészeli az ínséges időket. De nem a bunkós farok az egyetlen különlegessége e rágcsálónak.
A babéziózist egy, a vízpartok közelében élő kullancsfaj terjeszti. Mik a babéziózis tünetei, és mikor kell orvoshoz fordulni?
Cicád válogatós és nem eszi meg a száraztápot vagy a konzervet? Próbálkoztál már a házikoszttal? Segítségül néhány jótanács az otthoni macskaetetéshez, hogy a cicád is jól járjon.
Ebben a sportban csak akkor lehetünk sikeresek, ha bízunk a kutyában, kiszolgáljuk őt, partnerként kezeljük. Viszont a gazda nélkül a kutya sem talál végig a pályán...
A felnőtt hullámos papagájoknál a csőr feletti viaszhártya színe ad támpontot: a hímeké kék, a nőstényeké barna színű. Viaszhártya színének változása:A hullámos papagájok viaszhártyája az a húsos terület a csőr fölött, amely az orrnyílásokat tartalmazza. A viaszhártya színváltozása a normális növekedés velejárója. A fiatal hímeknél rózsaszínes kék árnyalatú és teljesen áttetsző. A fiatal tojók viaszhártyája kékesfehér és tömörebbnek látszik. A színváltozás akkor következik be, amikor a fióka elhagyja a fészket és elég éretté válik felnőtt tollazata megjelenéséhez. A felnőtt hímeknél a kék sok változata előfordulhat, a tojók viaszhártyája barna. Ez a tenyészidőszakban sötétebb barnává válhat, mint normál állapotban. A költésről és az odúról itt olvashat >>
Az állatorvosok alopeciának mondják. Nem a természetes vedlési folyamatról van szó, hanem olyan állapotról, amikor foltokban hullik a cica bundája. Önmagában is kezelést igénylő betegség, de bolhafertőzés, stressz, allergia vagy alultápláltság jele is lehet. BolhaTalán a vérszívók gondolatára is kiráz a hideg, de ki kell ábrándítanunk: rendkívül gyakori jelenségről van szó. Könnyen észreveheted őket vagy ürüléküket a bőr mentén. Jellegzetes tünet a sebesre vakarás és a faroktövi szőrritkulás. Az állat kezelése mellett elengedhetetlen a lakás bolhamentesítése is a megfelelő készítmények használatával. Nagyon fontos, hogy amennyiben bőrtüneteket észlelsz a macskádnál, semmiképpen se házi módszerekkel akard meggyógyítani, hiszen szakértő segítségre van szükség. Irány a doki!
A szem nagyon fontos érzékszerv, ezért különösen kell rá figyelni.Az egészséges szem csillogó, a harmadik szemhártya nem fordul be vagy kifelé, a szempillák nem fordulnak be.A macska szeme sok külső veszélynek is ki van téve, pl. ha menekül egy sűrű, szúrós bozótban…, ilyenkor akár maradandó sérülései is lehetnek a cicának.Ha valamilyen „idegen test” belemegy a szembe, az gyulladáshoz vezethet. A legjobb, ha gyorsan állatorvoshoz viszi a cicát!
Az ultrahangos vizsgálaton kívül szükség lenne egy vérlabor vizsgáltra, amiből lehet látni a szervek funkcióját is. Ha kezelésre szorul, akkor biztos, hogy infúziót stb. is kapnia kellene, úgyhogy szerintem kérje ki más kollega véleményét is ezügyben...
A hullámos papagáj tápláléka: vörösköles és zab keverékéből álló mageleség, amely mellett szívesen fogyasztja a fürtöskölest, hántoltzabot, fénymagot is. Feltétlenül adnunk kell számára némi zöldeleséget: salátát, tyúkhúrt, kelkáposzta levelét, gyermekláncfüvet, reszelt nyers sárgarépát, sóskát, spenótot, sárgarépa zöld levelét stb. Hullámos papagáj tartása >>