686. Milyen a jó madáreleség? Táplálkozási tanácsok papagájoknak
A papagáj alaptakarmányát feltétlenül ki kell egészítenünk zöldséggel, gyümölccsel, vitaminnal, ásványi anyaggal, valamint állati és növényi fehérjével.
A papagáj alaptakarmányát feltétlenül ki kell egészítenünk zöldséggel, gyümölccsel, vitaminnal, ásványi anyaggal, valamint állati és növényi fehérjével.
Zsírfarkú egerünk farkában zsírt és vizet raktároz (mint teve a púpjában), és átvészeli az ínséges időket. De nem a bunkós farok az egyetlen különlegessége e rágcsálónak.
A babéziózist egy, a vízpartok közelében élő kullancsfaj terjeszti. Mik a babéziózis tünetei, és mikor kell orvoshoz fordulni?
Cicád válogatós és nem eszi meg a száraztápot vagy a konzervet? Próbálkoztál már a házikoszttal? Segítségül néhány jótanács az otthoni macskaetetéshez, hogy a cicád is jól járjon.
Ebben a sportban csak akkor lehetünk sikeresek, ha bízunk a kutyában, kiszolgáljuk őt, partnerként kezeljük. Viszont a gazda nélkül a kutya sem talál végig a pályán...
A papagáj akkor érzi magát a legnagyobb biztonságban, ha nagyjából mell-fejmagasságban lehet a gazdájával. A fölé tornyosuló ember megrémisztheti. A kailtba benyúlás nem volt korai, mivel valóban jól haladtak a szelídítéssel és tényleg minél fiatalabb korban érdemes elkezdeni. A kiengedés viszont még valószínűleg korai volt, nem érezte magát még otthon a ketrecben(nem lakta be a revírjét), illetve az ebből adódó ketrecáthelyezések is megijeszthették. A fürtökölessel való kézhezszoktatás úgy történt, "ahogy a nagykönyvben megvan írva". Ez folytatható, de a kiengedés még várhat, a szelíd madár előbb-utóbb követelni is fogja. Amikor ez bekövetkezik, egyéb foglalkozás helyett elég elérni, hogy megüljön a kézen, vállon és így ismerkedjen az új lakókörnyezetével. A legtöbb szelídülő papagáj előbb csendben figyeli, hogy gazdája újságot olvas,számítógép elé ül, majd ő fogja jelezni, ha igényli a törődést. Ez az előrehajtott buksijukon is látszik, mikor kérik a tarkójuk vakargatását, vagy hozzákezdenek az újság "lapozgatásához".
Kedves Gazdi! Ezt a problémát okozhatja férgesség, azonban ha féreghajtás után sincs javulás (1- max 2 hét), alapos belgyógyászati kivizsgálás javasolt (fizikális vizsgálat, vérlabor, ultrahang)!
Kedves Angéla! Ha a műtéttel kapcsolatban kérdései lennének, akkor mindenképpen azt javasolnám, hogy elsősorban az operációt végző kollégához forduljon. Ez egy nagy műtét, a teljes gyógyuláshoz legalább két hét szükséges, úgyhogy a tünetek, amiket lát, azok normálisak. Varratszedésig antibiotikumot és fájdalomcsillapitót szoktunk adni, illetve diétás tápot a húgykőanalizis alapján. Vizeletével később nem lesz gond, azonban a homok/kőképződés megelőzése érdekében élete végéig kontrollálni kell...
Kedves Norbert! Van oka. Mindenképpen vigye állatorvoshoz. Lehet egy felső légúti fertőzés, de kora miatt érdemes lenne szivét/tüdejét is megvizsgálni...