6926. Csípő- és könyökízületi diszplázia kutyáknál
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
Minden vidám cicának imád játszani a lézerpointerrel, nem igaz? Nem mindig. A lézerpointerek kiválóak lehetnek a macska kardióra és az emberi nevetésre, de néha frusztrálttá tehetik a cicát, és arra késztethetik, hogy a legközelebbi mozgó tárgyra (például a lábadra) ugorjon. Ezért merül fel a kérdés: "Rossz a lézerpointer a macskák számára?"
Ha te vagy az a szerencsés ember, akinek egy macska "tulajdonosa", akkor a feladatod, hogy az otthonotok boldog és egészséges hely legyen – és ez többet jelent, mint csak ételt és egészségügyi ellátást biztosítani. A macskáknak ingerlést kell kapniuk, hogy az elméjük egészséges maradjon, és elkerüljék a rossz viselkedési mintákat. Bár a rejtvényalapú interaktív játékok nagyszerű módja lehetnek a macskád szórakoztatásának, nem kell bonyolult eszközökhöz folyamodnod ahhoz, hogy gazdagítsd az életét. Nézd meg ezt a 15 egyszerű ötletet, amivel szórakoztathatod a család macskáját. Biztosan hálás lesz az erőfeszítéseidért!
Egy átlagos macskának naponta körülbelül 200–250 ml vizet kell fogyasztania, de nem mindig könnyű biztosítani, hogy a cicád elegendő folyadékot igyon. Hiszen nem úgy, mint mi emberek, ők nem figyelik a vízfogyasztásukat mérőedényekkel. Íme néhány egyszerű módszer, amivel ösztönözheted a macskád, hogy több vizet igyon.
A macskák családtagjaink, és imádjuk őket tekintélyt parancsoló tekintetükért, játékos mozdulataikért és mély, zümmögő dorombolásukért. De előbb-utóbb eljön az idő, amikor el kell búcsúznod tőle, és gyakran ez a pillanat váratlanul érhet, hiszen a macskák nagyon jól tudják elrejteni a fájdalmukat. Bár nehéz lehet látni, hogy a macskád szenved, ha figyelsz néhány tünetre, felismerheted, mikor van szüksége extra gondoskodásra és vigaszra. Ez segíthet abban is, hogy korán észleld a problémát, és így még egy kicsit meghosszabbítsd az életminőségét.
6 hónapos kora után bármikor.
Javaslom, pár napig több szálas takarmányt kapjon, ha amúgy az általános állapota, étvágya rendben van. Ha ezekkel probléma van, keressen fel egy állatorvost, hogy egy esetleges bélgyulladást, bélférgességet megfelelő terapiában részesítsék.
Szia Néha előfordul, hogy a kozmetikus a fülszőr kiszedő csipesszel belecsíp a kutyus fülébe, ami az ebnek igen csak kellemetlen. (Ez nem direkt dolog, a legóvatosabb kozmetikussal is előfordulhat.) Lehet,h a kutyusod erre emlékszik és ősztönösen a hasonló mozdulatoknál az általad leírt módon védekezik. Ez idővel el fog múlni csak nem szabad ráhagyni, gyakran érintsd meg, ha visít ne reagálj rá, nyugodtan folytasd amit addig csináltál. Ha nem visít dicsérd meg, így egy idő után nem fog az érintésre félelemmel reagálni. A másik dolog pedig az lehet ha esetleg toklász ment bele. Nekem volt olyan yorkim aki nem is mutatta jelét annak,h lenne valami a fülébe, csak egyes helyzetekben elrántotta a fejét. Azonban fülszőr szedés közben egy kicsit mélyere nyúltam és egy toklász jött ki belőle. Én ilyenkor azt szoktam mondani,h érdemes bele kukkantatni a fülébe egy állatorvossal, mert ha nem talál semmit, akkor legalább megnyugszol és akkor egyértelműen kiderül, hogy a félresiklott fülszőrszedés okozhat gondot. További szép napot! Fehér Adrienn- http://www.nicepet.hu
Sajnos a leírtak alapján szinte semmi érdemlegeset nem lehet mondani erről a problémáról, mert ebből csak az állapítható meg, hogy időszakosan (rohamszerűen) agyi (idegi) működészavar alakul ki. De ennek számtalan oka lehet, amit legelőször is tisztázni kellene ahhoz, hogy utána a további kérdésekre választ lehessen kapni. A kivizsgálás persze nem egyszerű, leginkább akkor kellene állatorvosnak látni és vizsgálnia, amikor éppen ilyet produkál. Ezt azonban nagyon nehéz kivitelezni, ha csak pár percig tart egy-egy ilyen állapot. De azért egy alapos kivizsgálás nem árt meg, hátha nyomára lehet bukkanni valaminek. Beszéljék ezt meg az állatorvosukkal!
T. Gazdi! Amennyiben a kollega javasolta, biztosan olyan fokú a gyulladás, hogy műtét nélkül nem lehet eredményesen kezelni. A szivelégtelenség elég tág fogalom. Sok olyan szívbetegség van aminek nem túl nagy az altatási kockázata, másoké akár fatális kimenetelű lehet. Nyilván a műtét előtt minden kiegészítő vizsgálatot el kell végezni, és ezek függvényében mondható ki az altatási kockázat és választható ki a legoptimálisabb protokol. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert