6951. Kicsi vaddisznó tévedt be a hűvösvölgyi állomásra
Az egyik utas vette észre, hogy egy vadmalac sétálgatott a hűvösvölgyi állomáson.
Az egyik utas vette észre, hogy egy vadmalac sétálgatott a hűvösvölgyi állomáson.
Összegyűjtöttük, milyen jeleknél gyanakodhatsz arra, hogy a macskád vemhes.
Ha szereted az állatokat és extra jövedelem-kiegészítésre vágysz, akkor javasoljuk, hogy ismerd meg az állatszitterek ilágát közelebbről. A Jooble összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat – ha érdekel, olvasd el a cikket.
Ha kutyavásárlás vagy örökbefogadás előtt állunk, és hosszú távon szeretnénk egy négylábú társat magunk mellett tudni, érdemes figyelembe venni, hogy melyik kutyafajta élettartama a leghosszabb. A kutyák várható élettartama jelentősen eltérhet fajtától, mérettől, genetikától, és természetesen az életmódjuktól is. Általában elmondható, hogy a kisebb testű kutyák hosszabb ideig élnek, mint a nagytestű társaik.
A kutyák gyakran szeretnek különféle szagos dolgokban forgatagni, legyen az frissen nyírt fű vagy a napsütésben süppedt elhalt mókus.
Kedves Érdeklődő! A homeopátiás szerek nem faj-, hanem tünet-specifikusak. Természetesen bármelyik homeopátiás szert, - amelyikre épp az adott helyzetében szüksége van -, lehet macskáknál is alkalmazni; - de csak a szakma szabályainak betartása mellett! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Mivel a fajtára jellemző sérülés lehet az elülső keresztező szalag szakadás a térdben, ajánlom, hogy keressen fel kimondottan ortopédiával, ortopédiai műtétekkel is foglalkozó állatorvost. Ha ez a probléma, csak műtéttel lehet segíteni rajta. Visszatérő sántításnál egyébként ajánlott röntgen vizsgálatot is csináltatni, amellyel egyéb ízületi elváltozások is diagnosztizálhatók.
Kedves Gazdi ! Farok kergetése: Az Ön által leírt klinikai kép spontán generálódó fájdalomtünteket jelez a kutyán. A tüntetek hátterében nagyon sokféle kórok állhat. Első lépésben ki kellene zárni az orthopédiai hátteret, egy gerincröntgen segítségével. Vérvétel is szükséges, általános rutin, illetve a Lyme-teszt lekérésével. A röntgen vizsgálat negativitása esetén szóba jöhet a greincvelő idegeinek a gyulladása, pszichés betegség esetén kényszeresség, illetve az agy érzőkérgéből kiinduló ún.szenzoros roham. A leírt tüntetek alapján valóban idegesíti a kutyát a faroktájékon lassan kialakuló égető, esetleg viszekető érzés, emiatt pörög és rágja a farkát. Gyors kivizsgálásra van szükség, mert nagyon szenved a kutya. Szerencsés esetben orthopédiai háttér esetén gerincműtéttel tünetmentessé tehető a beteg. Kevésbé szerencsés esetben komoly pszichés betegség (neurózis, pszichózis), illetve szenzoros (érző) epilepsziás roham állhat a kórkép hátterében. Farok rágása: A farok kergetése, rágása, vagy a végtagok túlzott nyalása, rágása minden esetben egy un. pótcselekvés. Kezdetben csak mint nem kívánatos viselkedés jelentkezik, de amennyiben az okok nem szűnnek meg, akkor viselkedészavarrá, stereotypiai jellegű idegrendszeri zavarrá fokozódik. Maga a jelenség, a kényszermozgás (stereotypie, Compulsive Behavior Disorder, CBD ) a hiperaktivitásnak egy különleges, szélsőséges változata. Egy alapos állatorvosi vizsgálattal kideríthető, hogy az ok szervi problémára vezethető vissza (pl: bolhaekcéma: amikor a bolha nyálásra allergiás a kutya, ezért rághatja a farkát), vagy sem. Amennyiben ennek eredménye negatív, akkor a tartási körülményekből, esetleges idegrendszeri, pszichikai okokból ered a viselkedést kiváltó ok. Az állatorvosi vizsgálat és laboreredmények utáni helyszíni megfigyelés után lehet egy hatékony kezelési stratégiát (tartási körülmények megváltoztatása, étrendváltoztatás, gyógyszeres kezelés, Bach-virág terápia, stb.) megállapítani.
Kedves Marcsi! Hatékony módszerek széles választéka áll a rendelkezésünkre ilyen esetben is. Bach-féle virágesszenciákkal nagyban csökkenthetőek a félelmi reakciók. Egy homeopátiás alkati szerrel talán még látványosabb lehet a változás. Persze a nevelés az első! Nagyon fontos, hogy kis kedvence biztonságban érezze magát séta közben is a gazdi mellett. Ez csak akkor lehetséges, ha a gazdi a "falkavezér". Azonban mindhárom terápia esetében egyedileg kell a gyógyíreket, ill. a szükséges teendőket megválasztani. Javaslom, hogy ehhez kérje szakember segítségét, aki egyedileg felméri a kutyus állapotát, tüneteit, jellemzőit, és az alapján "személyre" szabottan tudja a legmegfelelőbb kezelést kiválasztani kedvencének. Ha szeretné, én is szívesen segítek: (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Amennyiben a közelmúltban vették a madarat, úgy a jog nyelvén szólva "hibás teljesítés" történt, vagyis az eladó köteles visszavásárolni. Amennyiben a kiterített szárny tollazata hibátlan, akkor legvalószínűbb a Konrád Lorenz által leírt "kalitkás elhülyülés", vagyis, hogy a kalitban tartott madár elfelejt repülni. Ez esetben segíthet a kalittárs. Ha a végtag sérülése okozza a problémát, úgy a sérüléstől függ, fog-e még repülni a madár. Ennek kiderítéséhez érdemes állatorvost felkeresni.