6986. Ismét lencsevégre kapták Szaffit, a szabadon engedett vadmacskát
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
A természetben és az emberi testben zajló folyamatok között számos párhuzam fedezhető fel. Ahogy a föld felszínét az erózió lassan koptatja, úgy az emberi csontok is hajlamosak idővel veszíteni a tömörségükből, ellenálló képességükből. A csontritkulás, avagy oszteoporózis egy olyan folyamat eredménye, amely során a csontok ásványianyag tartalma fokozatosan csökken, ennek következtében pedig egyre törékenyebbé válnak.
Manapság vannak kifejezetten könnyen telepíthető, esztétikus kerítések, amelyek kellő védettséget tudnak garantálni egy ingatlan számára. Ilyenek a táblás kerítések, amelyekből számos különböző változat létezik.
Az épületek szigetelése nemcsak a lakóingatlanok esetében játszik kulcsszerepet, hanem különösen fontos a csarnokoknál is. A helyes szigetelési megoldások alkalmazása nemcsak az energiaköltségek csökkentésére szolgál, hanem a használati és üzleti hatékonyságra is jelentős hatással van. A csarnokokban sokféle tevékenység zajlik, amelynek során a hőmérséklet és az akusztikai körülmények is tökéletesen optimálisak kell, hogy legyenek.
Az emberek különféle okokból viselik az ékszereket. Néhányan egyszerűen a megjelenésük miatt, mások pedig azért, mert minden egyes darab bizonyos történetet mesél el. Az ékszerek személyesek, és ki tudják fejezni az egyéniségünket, ezért olyan fontosak a mindennapjainkban.
Kedves Attila! A képen látható "ödéma" egy természetes dolog is lehet, ha csak az idő kis százalékában látható. Akkor szokott előfordulni, amikor az állat szemhéja alá valami szennyeződés kerül. Ilyenkor a szemét forgatva próbálja kitisztítani. Ha gyakori vagy szinte folyamatos a jelenség, akkor érdemes lenne állatorvoshoz fordulni. A hörgés inkább sziszegés lehet, ilyenkor ideges, nem tetszik neki valami. Ne csak az üvegről tudja nyalogatni a vizet, az elég kevés lehet, hanem valami csepegtetőt javasolok felszerelni, vagy fecskendőből lehet szépen itatni. Remélem segítettem! Üdv., Kozma Béla Tibor
A 3 éves hullámos még fiatalnak számít. Egy hímnek biztosan megörülne, de összeszoktatásuk lehetőleg folyamatosan történjen, nehogy a revír védelme erősebb ösztön legyen a társaság iránti igénynek.
A felnőtt hullámos papagájoknál a csőr feletti viaszhártya színe ad támpontot: a hímeké kék, a nőstényeké barna színű. Viszhártya színének változása:A hullámos papagájok viaszhártyája az a húsos terület a csőr fölött, amely az orrnyílásokat tartalmazza. A viaszhártya színváltozása a normális növekedés velejárója. A fiatal hímeknél rózsaszínes kék árnyalatú és teljesen áttetsző. A fiatal tojók viaszhártyája kékesfehér és tömörebbnek látszik. A színváltozás akkor következik be, amikor a fióka elhagyja a fészket és elég éretté válik felnőtt tollazata megjelenéséhez. A felnőtt hímeknél a kék sok változata előfordulhat, a tojók viaszhártyája barna. Ez a tenyészidőszakban sötétebb barnává válhat, mint normál állapotban.
Hááát, sok dolog jöhet szóba. Végezni kellene egy vérlabor vizsgálatot, különös tekintettel a vesére, valamint FeLV/FIV tesztet. Ha ez rendben, akkor még lehetséges, hogy FORL okozza (Feline Odontoclastic Resorptive Lesion). Amíg nincs eredmény roborálás, fájdalomcsillapítás, infúzió javasolt... Megpróbáltam az Ön által leírt tünetek alapján diagnosztizálni, segíteni, de ahhoz hogy többet tudjak mondani, látni kellene a cicust...
Kedves Renáta, Valószínűleg a takarmányozással lesz a baj, mert ez nem volt jó amit leirt vélhetőleg hiánybetegsége lett és ezért nem eszik. Érdemes lenne őt elvnni egy hüllős állatorvoshoz. Üdv-Éva