7001. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
A kutyák gyakran oldalra billentik a fejüket, amikor figyelnek vagy valami szokatlant hallanak. Ez a viselkedés aranyosnak és kíváncsinak tűnhet, de valójában számos oka lehet ennek a jelenségnek.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
Kedves Gazdi! A viszketéssel járó bőrpanaszok hátterében nagyon sokféle ok húzódhat meg! - Lehet allergia. - De az is lehet, hogy a szervezet méreganyagokkal terhelt. Ilyenkor a test a bőrt szelepként használja, - toxinokat választ ki, amelyeket a májnak ill. a vesének kellene, de azok már túlterheltek. - Táplálási hibák is állhatnak a háttérben, aminek következtében krónikus bélműködési-zavarról lehet szó, melyet a kész- és konzerv ételek túl nagy aránya okoz a táplálkozásban. Nyers kosztra való átállás már fél gyógyulást jelenthet. Tehát nagyon szerteágazóak lehetnek az okok, és akkor még az esetleges lelki háttérről nem is beszéltem. Minden ilyen és hasonló esetben ezért azt tudom csak javasolni, hogy feltétlenül szükség van egy alapos kivizsgálásra, a lehetséges okok felderítésére, az előzményeknek, az állat körülményeinek és tüneteinek a megismerésére. Ehhez azonban mindenképpen fel kell keresnie egy homeopata állatorvost, aki egy fizikális vizsgálat és egy részletes beszélgetés után tudja eldönteni, mely szerre / szerekre van kedvencének szüksége, mely(ek) az egyedileg a legmegfelelőbb(ek) a számára a gyógyuláshoz. Ha szeretné, én is szívesen segítek. Ez esetben, kérem, hívjon időpont-egyeztetés végett a következő számon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Éva! Szerintem kellene egy torokváladék baktérium tenyésztés, valamint egy komplett vérvizsgálat. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Lehet attól is a hányás, de előfordulhat, hogy valami idegen test ül a gyomrában (pl. régebben szétrágott játék darabja). Esetleg részleges bélelzáródás is felmerül. Egy röntgent érdemes lenne csináltatni. Ha az negatív, akkor vér laborvizsgálatot javasolok.
Feltétlenül jelezze kezelő állatorvosának, és a féregtelenítések után (12-15 hetes kor körül), amikor már szemmel nem láthatóak férgek a féregtelenítések után, mindenképp kérjen felszíndúsításos bélsárvizsgálatot, hogy meggyőződjenek róla, valóban megszűnt-e a férgesség.
Tisztelt Kérdező! A vásárolandó kiskutya majdnem biztos, hogy biztonságban van. Ha esetleg nála is jelentkezne hasonló, akkor sem a másik kutyától kapta el. A leírás alapján a szemzugban lévő "kinövés" a 3. szemhéj (pislogóhártya) könnymirigyének előesése, lényegében hasonló mint egy sérv. Pekingiben igen gyakori, de beagleben is előfordulhat. Műtét vagy nem műtét? Ha nem műtteti, akkor az előesett könnymirigyerei és a könnycsatorna is szögbe törhet, elzáródhat, aminek következtében egyrészt a szaruhártya könnyellátása romolhat és ez a szem kiszáradásához vezethet, másrészt a könnymirigyben ciszták, elhalások, tályogok képződhetnek, ami könnyen átterjedhet a környező szövetekre is. Ha műtteti, akkor a korszerű megoldás a könnymirigy megmentésére irányul. A mirigyet visszahelyezzük az eredeti helyére, és a nyílást beszűkítjük, hogy ne tudjon előesni újból. Ennek ellenére sajnos - bár csak néhány ezrelékben - megmarad a kiújulás lehetősége. A műtét mikrosebészeti módszereket és eszközöket, így mikroszkópot igényel, mert a felhasználandó varróanyag szabad szemmel láthatóság határán, de inkább az alatt van. Ezért ez a műtét valóban költséges. Ha a könnymirigyben már kóros elváltozások kialakultak (elhanyagolt, régi eset), akkor csak a könnymirigy eltávolítására van lehetőség. Ebben az esetben biztosan nem újul ki, de több mint 50% az esélye annak, hogy a csökkent könnytermelést egy életen át napi rendszerességgel (naponta legalább 2-3-szor) műkönnyel kell pótolni. Ezért ez a beavatkozás egészséges könnymirigy esetén ma már műhibának számít, mert nem javítja a meglévő kedvezőtlen állapotot, hanem konzerválja azt. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős